Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mangán-dioxid szilárdfázisú...

A mangán-dioxid szilárdfázisú lúgos oxidatív ömlesztésekor az alábbi egyenlet keletkezik amit ki kell egészíteni. ( oxidációs számokkal. Ezt hogyan?

Figyelt kérdés

MnO2+KNO3+KOH=>K2MnO4+KNO2+H2O

A reakció hőmérsékletén a Víz gőzként eltávoztik, a két szilárd termék közül mindkettő oxidálni képes a jodidiont savas közegben az alábbi reakciók szerint amiket egészíts ki:MnO4(2-)+I(-)+H(+)=>Mn(2+)+I2+H2O

NO2(-)+I(-)+H(+)=>N2+I2+H2O

A kálium-manganát elsőként valójában diszproporciót szenved, de a bomlás termékei (a mangándioxid

és a kálium-permanganát) oxidálják a jodidionokat, így ezzel a bruttó egyenletet használhatjuk

A nitrition protonfelvételével képződő salétromossav bomlása megfelelő körülmények mellett

elhanyagolható.

Sztöchiometrikusan végbemenő lúgos ömlesztés során kálium-nitrit és kálium-manganát 7,340 g tömegű keveréke képződik. Hány tömegszázalékos az a savanyított kálium-jodid-oldat, melyből ha 250 g-ot adunk a reakciótermékhez, az összes jodidion elemi jóddá oxidálódik?

Kérlek segítsetek nekem ezt megoldani mert csak felírta a tanár a táblára de azt nem mondta el hogy hogyan oldjuk meg és nekem kell felírnom a táblára és ha nem tudom egyest kapok. Hiába próbáltam a többiektől megkérdezni mert ők sem tudták megoldani. De a tanár azt mondta hogy ezt nekem tudnom kell. Kérlek segítsetek!

Előre is nagyon köszönöm!



2014. ápr. 8. 18:37
 1/1 anonim ***** válasza:

MnO2 + NO3- + 2OH- = MnO42- + NO2- + H2O

MnO42- + 4I- + 8H+ = Mn2+ + 2I2 + 4H2O

2NO2- + 6I- + 8H+ = N2 + 6I2 + 4H2O

2014. ápr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!