Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gáz, hogy 21 éves létemre nem...

Gáz, hogy 21 éves létemre nem hallom a 16. 000 Hz-et, amit elvileg 30 év alatt hallani szoktak?

Figyelt kérdés

Megnéztem több youtube-os "hallástesztet", ahol különböző hullámhosszú hangok hallgatásával megállapíthatjuk, mekkora tartományban hallunk:


https://www.youtube.com/watch?v=VxcbppCX6Rk



Mindig is a hallásomat tartottam az átlagoshoz képest a legfejlettebbnek az érzékszerveim közül, mert nagyon jó az irányhallásom, nagyon-nagyon jó az auditív memóriám, hallás után le tudok játszani dolgokat hangszereken és a nyelvérzékem is nagyon jó, ami szintén kapcsolatban áll a hallással.


Ehhez képest, talán csak a hangszóróim miatt, de 16.000 Hz felett egyik videóban sem hallottam semmit. Ez kicsit megrémisztett, hisz csak 21 éves vagyok. Ez azt jelenti, hogy rossz a hallásom?


2014. ápr. 20. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
fülhallgatód tudja a 16000 Hz-t? ;)
2014. ápr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Illetve a Youtube-on található agyontömörített hanganyag megbízhatóságában is kételkednék.

Pláne, hogy a kísérlet eredményét te magad befolyásolod azzal, hogy látod, hogy hol tart a teszt.


Menj el rendes audiológiai mérésre, ahol süketszobában, rendes mérőműszerekkel és metodikával fel tudják mérni a hallásodat.

2014. ápr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Na igen, első kettőnél ott a pont.


Nem mindegy a forrás, na meg az sem, hogy a kétezres hamisítvány bic audido fejhallgatót használsz, a hulladék integrált alaplapról.


Vagy van egy audiofil láncod esetleg.


Ennél kicsit komplikáltabb a dolog.

2014. ápr. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Igaz én nekem élég rossz a hallásom és nem halom a 16 000 Hz-et é még fiatalabb is vagyok nálad
2014. ápr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
De szerintem nekem rossz a hangszóróm :D
2014. ápr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem beszélek technohalandzsul, de a fülhallgatóm elég jó (Plantronics, 12.000 volt), a hangszórók szintén, bár tegnap rájöttem, hogy egyszerűen csak túl halkra voltak állítva :D Így kb. 17 kHz-ig hallom. Az alaplapom nem tudom, milyen.
2014. ápr. 21. 13:34
 7/7 anonim válasza:

Köszönjük, nincs több kérdésünk.



Amúgy integrált alaplapI hangkártyát akartam írni, lehet akármilyen, egyik sem üti meg a mércét.

2014. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!