Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van reggelente hideg...

Miért van reggelente hideg mikor júius van, elvileg az egyik legmelegebb hónap?

Figyelt kérdés
Június közepén reggel hatkor volt hogy nyugodtan mehettem rövid nadrágban,most pedig itt vagyunk július vége felé lassacskán és reggelente mindig hosszúba naciba kell legyek plusz pulcsiba mert nagyon hideg van. Igaz én fázós típus vagyok.
2013. júl. 17. 06:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én is fázós vagyok, de azért a 15 fok rohadt messze van a nagyon hidegtől :)


Egyszerűen a nappali meleg sem annyira hőség most, napközben is ritkán van melegebb 30 foknál. Ha napközben lenne egy 38-42, akkor éjjel se hűlne le a levegő túlzottan.

2013. júl. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából én esténként nem fázok kint. Vagy legalább is közel nem annyira mint reggelente. De reggelre jobban lehűl a levegő mint estére. Valóban túlzás az hogy nagy hideg van reggel,de tén hogy azért rövidbe lennék,igen csak jobban fáznék mint hosszúba.
2013. júl. 17. 08:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mióta világ a világ, mindig is hajnal volt a leghidegebb, ezen nagyon meglepő dolog nincsen :D
2013. júl. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez azért nem egészen így van. Júniusban volt olyan időszak amikor reggelente nyugodtan lehetett menni rövidbe mert kellemes volt az idő. Ellenben most júliusban ez jelenleg nincs így,pedig a július melegebb hónap mint a június. Vagy nem így van?
2013. júl. 17. 08:57
 5/11 anonim ***** válasza:

Uriah Heep válasza:


Júliusban az egyetlen elviselhető napszak mindig is a kora reggel volt - annyira jó az a kis hűvösség..

- July Morning

http://www.youtube.com/watch?v=l685JEwFPb4

2013. júl. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol vagy. Nagyvárosban éjjel nem hűl le annyira a levegő, és hajnalban sincs hideg. De vidéken, a természetben hajnalban még nyáron is erősen le tud hűlni a levegő, rendesen lehet fázni. Amint feljön a Nap, hamar megint kánikula lesz. Ez a kontinentális éghajlatra jellemző. Ez mindig is így volt.
2013. júl. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én faluban lakom de a kis városban ami nem sokkal a falu után van ott is ilyenek a reggelek.
2013. júl. 17. 11:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyáron hajnalban átlag 15 fok van. De ez csak ÁTLAG.

Ha napközben kánikula van, akkor 20, ha nincs, 10 fok is lehet hajnalban - nagy különbség rövidujjúban.

A július is csak ÁTLAGBAN a legmelegebb.

2013. júl. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A hideg oka a kisugárzás. Azt az a hőt, amit nappal a tárgyak felvesznek azonnal le is adják a környezetnek. Ez eddig szimpla termodinamika. Minden egyensúlyra törekszik. Amint nincs besugárzás a felesleges hőmennyiséget átveszi a környezet. A hűvösebb időt az okozhatja, hogy tiszta az ég. Így nincs felhő, ami szigetelné a leadott hőt. Továbbá elterjed jelenség az is, hogy ha kicsit fújdogál a szél, akkor nem hűl le annyira a levegő.
2013. júl. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Illetve nyilván addig hül a levegő amíg el nem éri az egyensúlyt vagy újabb besugárzást nem kap. Az újabb besugárzás pedig a napkelte. Ergó napkelte előtt van a leghűvösebb. Nyiilván ez csak akkor érvényes ha nincs front, nem változik az időjárás közben.
2013. júl. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!