Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki elmagyarázná nekem a...

Valaki elmagyarázná nekem a trigonometriát egy feladaton keresztül? (csatolom a feladatot).

Figyelt kérdés
A matektanárunk azt mondta, hogy addig fogja íratni ezekből a feladatokból a dolgozatokat amíg nem lesz mindenkinek legalább 3as. Én meg nem értek semmit és félek hogy a végén megfog buktatni év végén addig fogjuk ezeket írni miattam.:( [link]
2014. ápr. 22. 11:41
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Pitagorasz-tétellel kiszámolod a harmadik oldalt, aztán lehet használni vagy a szinusztételt, vagy a koszinusztételt, vagy a szinuszos területképletet (ami egyébként a szinusztétel "előfutára").


2. Tg(Ł) azt jelenti, hogy egy derékszögű háromszögben a szöggel szemközti befogó és a szög melletti befogó hányadosa 4/5, vagyis az egyik befogó 4 egység, a másik 5 egység hosszú. Pitagorasz-tétellel kiszámolható az átfogó, és erre a háromszögre már fel tudjuk írni sin(Ł)-t, cos(Ł)-t és ctg(Ł)-t.


3. Példa feladatra: egy létrát nekitámasztottunk a falnak úgy, hogy egyik vége a faltól 4 méterre, másik a földtől 5 méterre van. Milyen hosszú a létra? Hány fokos szöget zár be a létra a földdel és a fallal?


Remélem ebből minden világos, ha mégsem, nyugodtan írj privátban.

2014. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!