Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha csak egyféle táplálékot...

Ha csak egyféle táplálékot lehetne enni, akkor melyik lenne az, amivel a legtovább bírnánk? Amivel a legkésőbb alakulna ki hiánybetegség?

Figyelt kérdés
A kenyér, amibe belesütötték a szalonnát, tojást, kolbászt, nem ér! :) Csak egyféle táplálék, pl gabonaféle (bármilyen formában, pl pehely, dara stb), egyféle állat húsa, tejtermék stb? Mondjuk mi az első öt ilyen, ha sorrendbe kellene állítani? Mit vinnétek magatokkal egy lakatlan szigetre (ha létezne ilyen), ahol mondjuk nincsenek sem állatok, sem ehető növények, még madár és hal a partok közelében sem, csak ivóvíz? (Tudom, hogy ilyen nincs, de nem is a gyakorlati megvalósítása érdekelne, hanem a kaják tápértéke, mert mindegyik tartalmaz és nélkülöz hasznos és haszontalan anyagokat, de mind mást és más mértékben.)
2014. ápr. 23. 21:10
 1/8 intrepid ***** válasza:
Vadhúst, (nyúl, vaddisznó, őz, szarvas, fácán) lefagyasztva. Sütném, párolnám, főzném. Évekig el lehetne lenni rajtuk, bár én megunnám, mert főzelékes vagyok. De a hús szükségesebb.
2014. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Kecsketej. Minden van benne.
2014. ápr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Asszem svájcban, vagy tirolban volt egy csoport akik csak vmi tejet, meg pogácsát ettek.


Amúgy vmi húsféle, vagy húspótló. Talán szója. A legtöbb növényből hiányoznak bizonyos állati aminosavak. Persze hogy most ettől leszel előbb beteg vagy egy vitaminhiánytól, és hogy melyik halálosabb, az már kérdés.

2014. ápr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tojás.
2014. ápr. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom egészséges embereket, hisz az tartalmazza a legtöbb számomra hasznos tápanyagot.


Amúgy sört vinnék ha csak egyet lehetne választani, viszonylag egészséges és megszépítené utolsó napjaimat. Ha többet is vihetnék a tojás (és persze csirkéket meg kakast), marhahús (sőt ha csalni itt is akarok és a tejet is becsempészni akkor két komplett (ellenkező nemű) szarvasmarhát), persze a sör itt sem maradhat ki. Valamint vinnék tengeri lazacot és valami szójababot is, hogy amíg nem gyilkolászom az állatokat addig is jussak valami fehérjéhez.


Ezzel meg már ki lehet bekkelni egy darabig.

Amúgy találtam is egy cikket ami idevág:

[link]

2014. ápr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. ápr. 24. 11:07
 7/8 anonim válasza:
Alga.
2014. ápr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
fűrészpor
2014. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!