Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyek azok a gyümölcsök,...

Melyek azok a gyümölcsök, zöldségek, termések stb. amiket elég ahhoz ennem, hogy megelőzzek minden hiánybetegséget?

Figyelt kérdés

Pl. Ha minden nap eszek egy almát + 2 szem paradicsomot - hasra ütöttem - akkor minden vitaminból, nyomelemből jut nekem.

Valószínű a példa hibás, de hasonló lehetőségek érdekelnek.



2012. dec. 25. 13:44
 1/3 anonim válasza:
Szia! Szerintem nincs ilyen. Vegyes táplálkozásra van szükség, egyél minden ételből mindenfélét akkor hozzájuthat a szervezeted mindenhez. Sok tévhit van az egészséges étkezéssel kapcs, nemcsak 0%-os, bio dolgokat lehet enni... Vegyes táplálkozásra törekedj, minél többfélét egyél. Nyugodtan egyél (ha nem vagy diétán) pl. pizzát vagy szalonnát is néha, de ne csak ezt edd nyakra-főre. Egyél napi 5ször! Reggelizz! Az ajánlott mennyiség 800-1000 g zöldség és gyümölcs/ nap. Hajrá aki kifizeti :) Amennyire jut egyél.
2012. dec. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! 1. vagyok. Dietetikusnak tanulok, még nem végeztem el, de mi eddig a leírtakat tanultuk ezzel kapcs. Ha szeretnél persze szedj táplálékkiegészítőket, készítményeket. Én azt gondolom, hogy a szervezet ha sokfélét kap mindenből nincs szükség ilyen extra dolgokra. Persze ha van vmi betegséged ilyesmi akkor hasznos lehet, de azért mindegyikre rá van írva ha megnézed, hogy nem helyettesíti a vegyes étrendet. Szerintem a sima vegyes étrend a lényeg, vagyis az elég ha nincs speckó betegséged.
2012. dec. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy egy félével nem lehet pótolni. Talán a megfogalmazásomból elsikkadt az a rész, hogy mely kombináció lenne jó? Legaláb az optimálishoz közeli.

Mondok akkor egy konkrétabbat:

Naponta egy alma, egy paradicsom

heti egy fürt banán pár levél sali.

Ez a vegyesnek lehet az alsó határa, de elégségeshez közeli, vagy mindenképp ki kel egészítenem pl min havi kétszer egy céklával mert van benne vmi ami ezekben kevés van?

Emellett a szénhidrát lipid fehérje forrásomat tekintsük kb állandónak, ezekre nem kell odafigyelnem mert ha éhes vagyok ugyis ezekhez nyúlok bemegy elég.

2012. dec. 26. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!