Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » ELTE TTK-fizika szak? (többi...

ELTE TTK-fizika szak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem a 3 éves alapszakot, és az a kérdésem lenne, hogy milyen könyv kiolvasását javasoljátok, a szak megkezdése előtt. Gondolok itt: Fényes Imre: A fizika eredete című könyvére, és/vagy ehhez hasonló(k)ra.
2014. máj. 4. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem ELTE-s vagyok, de ami nem fog ártani az Simonyitól: A fizika kultúrtörténete. Ez fizikusoknak alapmű, kis történeti áttekintő. Komolyabb dolgokra úgy sincs időd, ha előre akarnál készülni, akkor ajánlom hogy nézegesd a deriválást-integrálást. Mással felesleges lenne foglalkozni ezek előtt.
2014. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is a deriválást, integrálást javasolnám, illetve a vektorokkal kapcsolatos ismeretek felfrissítését.
2014. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, a deriválás integrálás részét már feszegetem egy ideje. A könyvtippet is köszönöm, megfogadom :)
2014. máj. 9. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!