Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászat iránt érdeklődők,...

Csillagászat iránt érdeklődők, illetve csillagászattal foglalkozók! Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Érdekel a téma, de csak hobbi szinten (bár ki tudja még mi lesz ebből). Google a barátod - elv elvetése után szeretném megkérni, hogy ha van itt valaki, aki otthon van a témában pár tapasztalatát leírná, illetve figyelmembe ajánlana pár könyvet/internetes forrást. Elméletek megosztásának is örülnék. Előre is köszönöm.

2014. jan. 4. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:

"Google a barátod - elv elvetése után"

Vicces, hogy keresőt nem vagy hajlandó használni, de elfogadod az internetes forrásokat, én meg türelmes és elnéző vagyok és adok 1 tippet a rengetegből: csilagváros fórum.

2014. jan. 4. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Magyar Csillagászati Egyesület (MCSE) honlapján érdemes körülnézned, érdekes előadásokat tartanak, meg távcsöves bemutatókat is. Rendszeresen szerveznek csillagászati táborokat. Könyvek tekintetében óriási a választék, én a helyedben elballagnék egy könyvtárba, és kikölcsönöznék néhányat. Először olyanokat keresnék, ami ifjúsági, laikusnak is érthető, sok képpel. Ha kiderül, hogy továbbra is érdekel, jöhetnek a komolyabbak. (Én is így kezdtem.)
2014. jan. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Heló! Ha olyan könyvet szeretnél, amit azelőttem válaszoló írt, vagyis sok képpel ellátott, laiksuoknak, kezdő csillagászoknak szólót, inkább gyakorlatias jellegűt: a magyar könyvklub természetkalauz sorozatának csillagok darabja. Sztem jó, de kábé olyan laikus vagyok mint Te, szóval ha mégsem az akko elnézést.
2014. jan. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Én ezt tudom ajánlani, én is ezzel kezdtem :)

2014. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csillagászati földrajz - Gábris-Mark-Szabó

Kozmikus fizika - Cserepes, Petrovay


az elsőt mindenképpen ajánlom, nagyon könnyű nyelvezettel ír, van benne szó minden jóról érintőlegesen, a kozmikus fizika már egy kicsit nehéz nyelvezet, ha nem szereted a fizikát, akkor nem ajánlom.


mi egyetemen tanultunk ezekből, szerettem :)

2014. febr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!