Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudnék házilag kinyerni...

Zamplaar kérdése:

Hogyan tudnék házilag kinyerni cigarettából nikotint?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rendkívül mérgező, mindenképp körültekintően járok el.

2014. máj. 6. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kis citromlevet raksz a vízbe és kifőzöd belőle. Így lesz vizes oldata a nikotinnak. Majd -ezt már tutibiztosra nem tudom-, leszűröd, a vizet a lehető legnagyobb mértékben elforralod, tiszta alkoholt adsz hozzá és egy erős lúggal semlegesíted a savas citromlevet, végül főzöd egy kicsit amíg az alkohol és a maradék víz el nem párolog. Így elvileg viszonylag tiszta kristályos kivonatot kapsz. Persze, nagyon szép eredményt konyhában elérni nem sűrűn sikerül. Hozzáteszem a nikotin olyan mérgező, hogyha akár a bőrödön keresztül is felszívódik egy kevés az oldatából, mehetsz a kórházba mert súlyos nikotinmérgezést kapsz. Szóval ne baromkodd el, csak kísérletezésnek használd, és ne inhalálásra, fecskendezésre, mások kajájába rakására, mert saját vagy mások testi épségét kockáztatod!!!
2014. máj. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, természetesen körültekintően járok el nem konyhában, hanem a saját kis "laboromban" :)
2014. máj. 6. 12:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a nikotin merőben hőlabilis vegyület, ezért a főzés elbontja. Én hideg vízben való dohány-áztatással próbálkoznék.
2014. máj. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 cli_hlt ***** válasza:
Azt mindenképp meg kell jegyezni, hogy a nikotin rendkívül mérgező, és bőrön keresztül felszívódik. Egy doboz cigarettában a halálos adag sokszorosa van benne.
2014. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Babuci222 ***** válasza:
Nicotina tabacum !Nem tudom miért van neked szükséged nikotinra, erre az alkaidok, szerves vegyületek csoportjába tartozó méregre. Képlete : C10H14N2. A dohány 2-3 % nikotint tartalmaz és nagyon bomlékony vegyület, vízzel jól vegyül. Dél-Amerikából származó növény Kolumbusz hozta be Európába. Franciaországba Jean Nicot de Villeman orvos által terjedt el a tubákolás szokása. Aki Portugáliából szerezte be, és terjesztette el Franciaországba.A szimpatikus idegrendszerre hat és számos káros hatása van.Erős függőséget okozó pszichoaktív drog, azt mondják rosszabb, mint a heroin.Emeli a dopamin szintet ezért nyugtató hatással van a szervezetre, de elég hamar a nikotin szintje lecsökken a szervezetben és előáll a nikotin éhség, ami újabb cigit követel. Tiszta nikotinnal veszélyes foglalkozni, mert már 0,8-9 mg halált okoz, testsúlytól és az előzetes használattól függően.
2014. dec. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!