Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kaptam egy teleszkópot karácso...

Kaptam egy teleszkópot karácsonyra. Hogy kell használni?

Figyelt kérdés
Még összerakni is alig tudtuk, csodálom, hogy áll a három lábán... Kaptam hozzá Csillagatlaszt, de egy kukkot nem értek belőle. A Csillagtérképek mellet van szöveg-magyarázat, de annyi benne az idegen kifejezés, hogy olyan, mintha más nyelvet olvasnék. Nagyon drága volt a teleszkóp (megnéztem az interneten) és úgy érzem, tartozom annyival a szüleimnek, hogy "rendesen" "űzöm" ezt a hobbit. Talán még szakmának is ezt választanám (csillagászat), mert érdekel ez a téma, de nem tudom, hogy merre induljak. Hosszas szenvedés és igazítgatás után sikerült a Holdat megtalálnom és pár pillanatig néznem, amíg ki nem "ment" a képeből. De nagyjából ennyi az én tudományom a teleszkóppal. Semmilyen használati utasítást nem találtam az interneten bármilyen teleszkóphoz... Ahogyan meg összraktuk kész káosz... Folyton kilazulnak a csavarok és össze-vissza akar "rogyni" az egész szerkezet és már vagy 10-szer sokkot kaptam, nehogy összetörjön. Mindenféle fok(???) tárcsák vannak rajta, de nem tudom, mit hova kel állítani. És hiába a sok könyv, amit kaptam hozzá, az ilyen részletes információkat sehol nem írják, még abban a könyben sem, ami kezdő-amatőr "kémlelőknek" szól. Ott is már azzal kezdni, hogy melyik csillagképet mit tudom én hol kell keresni. De azt, hogy magát a teleszkópo és főleg a mechanikáját, hogy kell kezelni, sehol... sehol semmi. Kérlek segítsetek. :( Már sírni volna kedvem, ha rágondolok, hogy milyen drága volt és lehet, hogy pocsékba ment, mert nem tudom használni. Magamtól nem jövök rá, el nem magyarázza senki (mert senki a környezetemben nem ért hozzá) és az amatőröket megcélzó könyveb sem írnak semmit, a teleszkóp alaphasználatáról. :(:(:(
2009. dec. 27. 02:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia. Bocsi, fogalmam sincs, hogy kell összerakni egy ilyen szerkentyűt, de szerintem ne add fel, próbáld meg mégegyszer elolvasni az elejétől, hátha tiszta fejjel sikerül. Amúgy nekem is mindig ez szokott lenni, hogy megkapom a karácsonyi ajándélot, és olyan lelkiismeret furdalásom lesz utána, ha nem tudom használni, vagy nem mindig használom:S Nekem volt oylan, hogy vettem a számítógépemhez egy tabletet, amivel lehet a gépen rajzolni, de nem tudtam vele egyből rajzolgatni, és itt bőgtem, mert annyira lelkiismeret furdalásom volt, pedig én vettem magamnak, csakhát a megspórolt pénzemből:S Szóval szerintem egy kicsit nyugodj le, aludd ki magad, és álj neki mégegyszer, biztos sikerülni fog! 17/L
2009. dec. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Meg tudod mondani milyen fajta teleszkóp? Lehet, h úgy tudnék énis keresgélni, és hátha sikerül vmit találni.
2009. dec. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is most kaptam karácsonyra egy ilyen kis szépséget, előtte sosem láttam, mindenféleképpen, kell, hogy legyen a dobozban egy használati útmutató.... De ha véletlenül egy skywatchert kaptál mondjuk 90/900-ast akkor lefenykepezem és elküldöm az enyém... : ) Csak a helyes összeszerelés után próbáldmeg használni.
2009. dec. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nagy könyvesboltokban vagy könyvtárban találtok jó könyveket, amelyben leírják a csillagászati távcsövek működését, amatőr csillagászati tudnivalókat.
2009. dec. 27. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A probléma it is az mint az elekronikánál igazán jó alap köny vet vagy tan anyagot nehéz találni.Próbáljátok megszerezni: Kulin György A távcső világa című könyvet.Jó még Klaus Lindner:a csillagos ég Haladóbb:Isaac Asimov :robbanó napok.
2009. dec. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem először rakd össze rendesen, húzz meg erősen minden csavart... Szoval először ne attól tarts, hogy mikor törik össze, amikor már jó, akkor meg azért csak el lehet rajta igazodni.
2009. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, ne tűnj el! Szívesen segítenénk... :D
2009. dec. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Itt vagyok. :) Köszönöm a sok választ. Könyvekből nincs hiány, de annak a felét se értem. Van egy könyv, ami kifejezetten amatőröknek van, mégis az első mondatból egy szót se értek és már a csillagászatnál kezdi, ahelyett, hogy elmondaná a teleszkóp helyes használatát. :( De jó! Nekem is SkyWatcher van, Ez van konkrétan ráírva a dobozára: Item no.: SK769EQ1, azt tudom, hogy az EQ1 a mechinikájának a típus-száma. Köszönöm, hogy írtatok, nagyon aranyosak vagytok. Már akartam szólni Apunak, hogy inkább vigye vissza amíg lehet, de most elolvastam amit írtatok és megfogadom a tanácsokat, nem adom fel. Köszi :)
2009. dec. 27. 14:28
 9/15 A kérdező kommentje:
Minden használati utasításnak, programnak, könyvnek, cikknek, fórumnak, linknek nagyon nagyon örülünék. Bárki küldjön bármit, nagyon megköszönném. Elkél a segítség. :)
2009. dec. 27. 14:39
 10/15 anonim ***** válasza:

Első körben:


[link]


Ha valami nem megy, csak szólj ... megoldjuk :)

Az észlelés maga már más téma, de abban is szívesen segít itt bárki, de én is :)


egy amatőrcsilagász

2009. dec. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!