Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van egy nagyon hülye kérdésem,...

Van egy nagyon hülye kérdésem, amin már csomó ideje gondolkodok?

Figyelt kérdés

A szénsavas üdítőkben most szénsav van, vagy csak simán szén-dioxid? Csak mert egy csomó szénsavas üdítőre az van írva, hogy szén-dioxiddal dúsított üdítőital

Vagy csak annyi az egész, hogy pl. az ásványvízben van hidrogén és CO2 + H-ből lesz H2CO3? És ha olyan italba teszik a CO2-t, amiben nincs hidrogén? Mondjuk a legtöbb ital gondolom vízzel van hígítva, nem? Akkor mindegyikban lesz szén-sav, ha CO2-t keverünk bele?


2014. máj. 8. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A széndioxid vízben feloldva a szénsav.


Tehát minden olyan ital, amibe széndioxidot tesznek, szénsavat tartalmaz.


Ráírva azért az van, hogy széndioxiddal dúsitott, mert az eredeti üdítöben széndioxidot nyomnak, mint ahogy a szódásszifon patronjában is ez van.

2014. máj. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom így akartad:

"...az ásványvízben van víz és CO2 + H2O-ből lesz H2CO3? És ha olyan italba teszik a CO2-t, amiben nincs víz? Mondjuk a legtöbb ital nagy része víz, nem?"

Minden ital nagy része víz, hacsak nem olajat iszol. :D

Most már nekem is vannak hülye kérdéseim: milyen lehet a szénsavas tej, kakaó, kávé ...?

2014. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha lesz alkalmam biztos ki fogom próbálni :D
2014. máj. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :D

2.: Igen, valahogy úgy akartam, csak hirtelen az jutott eszembe, amit leírtam xd

2014. máj. 8. 17:23
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

"szénsavas tej"

Habos, csomós, ihatatlan trutyi lesz.

A tejzsírral stabil hab lesz, a sav meg kicsapja a fehérjét, onnan a betúrósódás.

2014. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fúj :D

Ja és még egy kérdés: Szerintetek az miért volt, hogy egyszer nyáron csinálni akartam tejből jeget és beraktam egy pohár tejet a fagyasztóba és mikor kivettem pár óra múlva, nem fagyott meg, hanem így különvált és olyan volt, hogy az alján ilyen vizes, fehéres színű lé volt, a tetején meg ilyen túrószerűség? :ss

2014. máj. 10. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hűtés hatására a fehérje kicsapódott.
2014. máj. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem (: Köszönöm
2014. máj. 11. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!