Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok a Fluorról,...

Mit gondoltok a Fluorról, egészséges vagy ártalmas?

Figyelt kérdés
Olvastam egy rakás oldalt de nagyon megoszlanak a vélemények...

2014. máj. 18. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hallgatni több, mint ártalmas, az biztos.
2014. máj. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A fluor baromi mérgező. Szerves anyagot hidrogén elvonással roncsol, bőrön át felszívódó sav keletkezik - és mindezek tetejében még roncsolja az idegeket is, így fájdalmat sem érzel (az elején).


Az, hogy erről hogyan oszlanak meg a vélemények, el sem tudom képzelni - flourral érintkezni gyors halál, vagy nagyon fájdalmas szövődmények okozója.


Amire te gondolsz, azok különböző flourid vegyületek, amik már abszolút más tészta :) Támadják, hogy nem egészséges, de igazából nem igazán vannak vizsgálatok, amik bizonygatnák, viszont annál több, minden valódiságot nélkülöző összeesküvés elmélet van körülötte. Ez persze nem jelenti azt, hogy tényleg egészséges, de azt sem, hogy ártalmas :)


A pontos álláspont az, hogy nem bizonyítják, hogy valóban ne lenne (KIS MENNYISÉGBEN!!) egészséges. A fogkrémekre is azért írják rá, hogy ne nyeld le, és hasonlók, mert könnyen túl lehet adagolni (ez elsősorban kisgyerekeket veszélyeztet, akik hajlamosak lenyelni sok fogkrémet). Régen adtak flourid tartalmú tablettákat, és nem igazán igazolta bárki is, hogy ártana.


Viszont: nagyon vigyázz az ilyen kérdésekkel. A vegyület, és egy adott anyag NEM UGYANAZ. Gondolj csak a klórra: eléggé kellemetlenül mérgező, régen nem véletlen használták harci gáznak. Nátriummal alkotott molekulája viszont az emberi élethez elengedhetetlen: a konyhasó talán ismerős :)

2014. máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Ahogy előttem írták. Csak hozzátenném:

A fluor az egész periódusos tábla legaktívabb eleme. Ez reagál a legagresszívabban elemi állapotában.

Ehhez viszont hozzá tartozik, hogy éppen ezért a vegyületei meg a legstabilabbak közé tartoznak, nem olyan könnyű őket bontani.

Ennek megfelelően az emberi szervezeten érintetlenül "átesnek". Ezért kétséges az is, hogy a fogzománcba képesek lennének "önerőből" beépülni.

Szóval valószínűleg nem káros, de jó eséllyel haszontalan is.

2014. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

Elösször a fluoridot akartam írni de vmiért fluort írtam...

de a fluor mint ásványi anyaggal is ez a helyzet?

2014. máj. 19. 12:04
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

"a fluor mint ásványi anyag"

Ez számomra nehezen értelmezhető. :)

A fluor-fluorid kérdés odafent elég széles körűen megválaszolva.

Egyéb aspektusok:

Szerintem Fluor kevésbé ártalmas, mint SP. A "Halenda" például zseniálisan agyament. :D

2014. máj. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megvilágosodtam:D, most hogy így mégegyszer (nyugodtabb körülmények között:)) végig olvastam

a válaszokat pedig köszönöm:)

2014. máj. 19. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!