Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Egészséges vagy ártalmas a...

Egészséges vagy ártalmas a maglisztből készült kenyér?

Figyelt kérdés
Nekem a paleo diétában a kenyérről a legnehezebb lemondanom. Vannak ételek, amiket nem tudok kenyér nélkül megenni. Reggelire mindig paleos kenyeret eszek, de valahol azt olvastam, hogy a magliszt ártalmas, ha megsütjük. Ez igaz?
2013. febr. 6. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem ártlmas.
2013. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Edd nyugodtan. A sok magban lévő keményítő (ha tényleg sokat eszel) akkor a fogyást nehezítheti.
2013. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam vashiányt okoztak ezek a maglisztes izék. A pattanásaim sem múltak amíg ezeket ettem, és a súlyom sem csökkent látványosan. Én ünnepi alkalmakra tartogatom a maglisztes süteményeket. :) Névnap, szülinap, húsvét...stb. Ilyenkor okés, de hétköznap felesleges.

A kenyér nem hiányzik. Nálam a maglisztek édes ízekhez kapcsolódnak, semmilyen kenyér nem ízlik ezekből.


Nem ártalmas, de itt is a mérték a lényeg. Nálam az ezekből készült sütemény az ünnepi finomság. Különleges alkalmakra.

2013. febr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy olyan.. főleg szezámmagos, ami elvileg tényleg jó.


Miért is okozhat vashiányt? Eleve fura hogy ezek a magos lisztek abszolút paleók lettek.. amikor nem kis fitáttartalmuk van. Lehet róla vitázni hogy mennyi aktív fitinsav van bennük, ami konkrétan mint a gabonákban rontja a felszívást, de van. Ezért kellene áztatni az olajos magvakat is.


Ezeket azért jó tudni, fejben tartani és adott esetben összefüggésbe hozni a fogyás megállásával, vagy például az említett vashiánnyal.

2013. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nagyontamas ***** válasza:

A magliszteket úgy állítják elő, hogy kipréselik belőlük az olajokat. Ezért nem tudunk magok otthoni őrlésével hasonló lisztet előállítani. Ezért mondják azt, hogy nem ártalmasak.

Ami a kenyereket illeti nekem nem jöttek be, inkább zöldségféléket, salátákat eszem a húsfélékhez. Ha nincs időm akkor sörretket, vagy paprikát eszem mellé.

Minden esetre, mivel minden kezdet nehéz nem kell aggódnod a paleo kenyerek miatt.

2013. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!