Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szép napot! Ilyenfajta izomfej...

I.B.T. kérdése:

Szép napot! Ilyenfajta izomfejlesztés?

Figyelt kérdés

Most nem konkrétan a gyúrásra gondolok. Azon gondolkoztam, hogy elérhető lenne-e az a "sejtfejlettség", hogy maga a sejt erősödjön meg? Kicsit kifejtem: mondjuk van egy izomszál ami (nem tudom mennyi pontosan csak mondok valamit) 10 N erőt képes kifejteni edzés nélkül (tehát "természetes" állapotában, alapvetően), lehetséges-e az, hogy úgy változtassuk meg vagy saját magától (evolúció) úgy fejlődjön ki, hogy mondjuk 30 N-ra képes?

Tehát ha az emberek még meg lesznek 2000/20000 év múlva akkor alapvetően erősebbek lesznek a mai embertől ha mondjuk ilyen az életmódjuk? (értem a rendszeres sportolásra)

Persze a több száz/ezer évvel ezelőtt élők is hasonló erőben voltak mint mi (sőt: spártaiak) csak ma már vannak konkrét edzéstervek és a technológia is fejlettebb.


A válaszokat köszönöm!



2014. máj. 30. 14:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, mire akarsz kilyukadni. Mindegyik izomsejt kb. egyforma, így egyforma terhelést bír. Izmosodáskor (ha edzünk), az izomrostok (amik izomsejtekből vannak összerakva) elszakadoznak, így a szervezet úgy védekezik, hogy még vastagabb izomrosttá növeli és regenerálja az izomrostot, úgy hogy új, még több sejt keletkezik a rostban. Így a rost egyre vastagabb és erősebb lesz.
2014. máj. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!