Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez így jó erősítő edzésnek?

Ez így jó erősítő edzésnek?

Figyelt kérdés

10 perc ugrókötelezés

60 lábemelés

45 perc box (Wii-n)

40 lábemelés

10 perc jóga nyújtásnak (szintén Wii-n)



2013. jún. 11. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha-ha, ez egy óvodásnak is kevés, egyébként itt egyik gyakorlat sem erőre megy, max a lábemelés, de az is csak akkor ha nagyon damilgyerek vagy, egyébként el tudom képzelni azt a lábemelést is milyen szabályos és nehezített lehet.
2013. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, 48 kiló és kezdő. Egyébként eléggé elfáradtam, meg ez az egész 1 óra 20 perc volt.
2013. jún. 11. 20:59
 3/11 A kérdező kommentje:
A box meg tudtommal edzi a karokat és a hátat. Mi vele a baj?
2013. jún. 11. 21:01
 4/11 A kérdező kommentje:
A lábemeléseim pedig teljesen szabályosak, nyújtott lábat emelek, amíg függőleges nem lesz és vissza, mindezt lassan, nem lendületből.
2013. jún. 11. 21:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Kezdj valamit magaddal a saját testsúlyos gyakorlatokkal (fegyencedzés pl.), ha tényleg erősíteni akarsz.
2013. jún. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ismerem a fegyencedzést, a lábemelést, mint ötletet pédául onnan vettem, de az a baj, hogy az ilyen monoton gyakorlatokat nagyon nem szeretem. Ezért gondoltam a boxra, a múltkor is nagyon durva izomlázam volt utána a hátamban meg a vállamban, most is érzem őket. A jógától meg a fenekemet (pedig azt csak levezetésnek szántam, de némelyik gyakorlat tök nehéz). Az ugrókötéltől is ki szoktam nyúlni, amikor nem 10, hanem 20-30 percig csinálom, nagyon szeretem, de tudom, hogy azt nem kifejezetten izomtömeg növelésére ajánlják. A lábemelést azért csinálom, mert szerintem sokkal jobban megdolgoztatja a hasamat, mint a felülés.
2013. jún. 11. 21:11
 7/11 anonim ***** válasza:

A felülésnél biztosan, de a hasprés legalább ugyanolyan jó.

Azért volt izomlázad, mert még kezdő vagy, és ilyenkor egy alap átmozgató program is be tud ütni. De ha neked valóban az erősítés a célod, akkor ez rövid időn belül nem fog sokat érni. Ez tényleg kevés, és inkább átmozgató és aerob vonalú edzés, mint erősítő. Hiába, muszáj lesz súllyal edzened, legyen az a sajátod, vagy egy súlyzóé.

2013. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Sajnos rossz hírem van.

Box közben, az intenzív monoton megeröltetés végett, az izomrostok nem jutnak elegendő oxigénhez, így a tápanyag égetése tökéletlen. A szervezet oxigénhez jut az izomrost bontásával, roncsolásával. Szabadgyökök keletkeznek továbbá. Emiatt tejsav önti el az izmot. Ez eleinte elég intenzíven izomlázhoz vezet. De nem erősít, hanem gyengít. Szétroncsolja az izmot. Simán kivitelezhető a fárisztó edzések következtében egy szép izomból fogyás. Összeaszódsz mint egy etióp ha nem jól csinálod. Szívós etióppá.

Nem bántásból mondom, hanem hogy helyre tegyem a mentalitást ezen a téren.

A tested formája két nagy tényezőtől függ alapjáraton:

GENETIKÁD, ÉLETVITELED. A rendelkezésre álló tápanyag, és a terhelés mértéke a további befolyásoló tényezők.

Azaz ha megvan minden tápanyag ami kell akkor leszel olyan amilyen lennél alapból.

Ha többet viszel be, kiszarod.

Nos, az erősítő gyakorlatoknak az a lényege, hogy kombinálják megnövelt mennyiségű tápanyaggal, maivel nem kezdene a szervezet semmit, han me látná fontosnak.

Azonban annak látja ha jól edzel.

Hogy kell edzeni hogy fontosnak lássa beépíteni és tuningolni téged a tápanyagok gyanánt?

Oly mértékű terhelésnek kell érnie az izomzatot, ami a legjobban megroncsolja. A legjobban a nagyon nagy terhelés roncsolja, minél többször ismételve. Amit sokszor bírsz ismételni, az nem roncsolja eléggé. Tehát 6-15 ös ismétlés számtól semmilyen komoly gyakorlattal nem érdemes eltérni.

Inkább kardio mozgást végeztél. Az jó a szívnek, a keringésnek, a tüdőnek, és szívós etióppá képez. Nincs azzal baj, csak nem erősítő edzés.

Saját testsúllyal is letudhatod a gyakorlatokat. Lány létedre, nem tudsz úgy sem olyan sok szabályos gyakorlatot csinálni hogy már már csak kardio edzés legyen.

Én drukkolok.

2013. jún. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Linkoln, köszi a hosszú és tartalmas választ. Viszont, ha a box roncsolja az izmokat, akkor mitől olyan izmosak a boxolók?
2013. jún. 12. 18:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy gyúratják őket plusz elég szigorú ét- és napirendjük van. Túlromantizált elképzelés az, hogy önmagában bizonyos típusú mozgások, mint pl. csak a box, vagy csak az úszás, csak a futás stb. számottevő izomzatot fejlesztenek.
2013. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!