Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki eltudná magyarázni a...

Valaki eltudná magyarázni a kémiai egyenleteket?

Figyelt kérdés

7-es vagyok és hát nem nagyon értem ezt az egészet. pl. 2Mg+O2(itt kicsi a 2)----> 2MgO. Szóval nem értem hogy hogy kerül oda az a nagy kettes meg a kicsi, meg ilyenek. A tanárunk csak írja a táblára és nem magyarázná el, hanem ott magába számolgat vmit--> na azt se értem mit számol. Előző héten odamentem hozzá hogy magyarázza el de akkor is össze-vissza beszélt nem a lényeget. nos pl. olyan is van hogy: OH-(itt fönt van a minusz)+H3O+(itt lent van a 3 és fönt a plusz)------> 2H2O(itt a hidrogén után a 2 kicsi). Na pl. ezt se értem, most miért van ott 3?meg a többi.

Lécci segítsetek mert a héten kell javítanom és nem értek semmit ezekből.



2014. jún. 1. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A magnézium kétszer pozitív töltésű és az oxigén is. Ezért a képlet: Mg2O2 lenne, de a MgO ugyanaz, így ezt célszerű írni. Mivel az oxigén kétatomos molekulaként fordul elő ennek megfelelően kell rendezni.

A másikat meg meg kell tanulni.

2014. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

és azt honnan tudom hogy kétszer pozitív töltésű? amúgy köszi a választ

ja és még jöhetnek válaszok mert még mindig nem értem

2014. jún. 1. 12:32
 3/4 anonim ***** válasza:

A töltéseket a periódusos rendszerről tudod lesni. Az első oszlop (H alatt) töltése +1, a másodiké (Be alatt) +2. Az átmeneti fémeket most hagyjuk ki, szerintem azt még nem veszitek. +3 töltésük van a B és alatta levőknek.


Negatív töltések: F és alattiaknak -1; O és alattiaknak többnyire -2; N és alattiaknak -3. (általános iskolában legalábbis)


A számok a reakcióegyenletekben mindig többszöröznek valamit. Például:

H3O+ - A 3-as szám a H alján van, ez azt jelenti, hogy a molekulában 3db hidrogén van. A + jel pedig a molekula egészének töltését jelzi. Ugyanígy, ha azt írom, hogy O2, az azt jelenti, hogy egy olyan molekuláról beszélek, ami két db oxigénből áll.

Ha a szám valami előtt van (naggyal), pl 2MgO, az azt jelzi, hogy az utána következő molekulából van 2db. Tehát az, hogy 2MgO azt jelenti, hogy van 2 magnézium-oxidunk.


Összefoglalva:

A kis számok a betűk alján azt jelzik, hogy az előtte levő atomból hány db van a molekulában.

A nagy számok pedig azt jelzik, hogy az egész molekulából hány db van.

2014. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most nagyon sokat segítettél, kezdem érteni!!!! Köszi! ☺
2014. jún. 1. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!