Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért gondolják ezt sokan?

Miért gondolják ezt sokan?

Figyelt kérdés

Hogy az emberek felsőbbrendűek mint a többi állat. Pedig a génállományuk 99%-ban megegyezik a többi élőlénnyel(Ezt nem tudom biztosan, én is csak olvastam).

Szinte semmivel nem vagyunk egy kutyánál különbek, mégis sokan sértésként használják. Vagy vannak olyanok, akik nem tudják elfogadni, hogy a majmokból fejlődtünk ki, hisz az egy "koszos állat". Akik nem érintkeznek a többi állattal, mert "undorító, koszosok". De sokan akadnak, akik pl. egy kutyát minden kisebb "bűnért" el akarnak altatni, pl. egy harapásért. Érdekes, ha az ember öli meg a társát, eszükbe sem jut a kivégzése.

Nem értem ezeket az embereket.


2014. jún. 8. 20:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Főként a vallásosság miatt, ami szerint az ember egy felsőbbrendű faj, és az állatok csak az emberek kiszolgálására lettek teremtve.

Egyébként sokan az intelligencát említik mint felsőbbrendűséget eredményező tulajdonság, pedig az emberiség egy nagyon kis hányadára igaz hogy intelligensebb minden állatnál. Csak sajnos a rendszer amelyben élünk az alacsony intelligenciájú embereknek is megadja azokat az előnyöket amelyek a magasabb intelligenciából származnak.

2014. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Hát, az intelligenciát b*szhatod(bocsánat a kifejezésért) ha otthagynak egy esőerdőbe minden technika, stb nélkül :)

Hiába az emberek "kiemelkedő intelligenciája", ettől nem leszünk felsőbbrendűek, csak egy bizonyos "színtéren".

Ahogy egy bizonyos "színtéren" a sas is felsőbbrendű nálunk, vagy másik "színtéren" a kutya.

2014. jún. 8. 21:00
 3/20 anonim ***** válasza:
helyesbítek, nem a majmokból fejlődtünk ki, hanem volt egy közös ős ahol a majom és az ember fejlődése külön vált. Az ember mindig is ilyen volt, pedig mi is állatok vagyunk
2014. jún. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
azért gondolkodj el picit, évezredekkel ezelőtt nem voltak ilyen körülmények, és az ember volt az aki megalkotta, nem a kutya a szarvasbogár vagy a szemár, hanem az ember volt az aki képes volt erre
2014. jún. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igazad van, megfeledkeztem róla. Este is van, fáradt is vagyok :D
2014. jún. 8. 21:18
 6/20 A kérdező kommentje:

Attól még nem vagyunk felsőbbrendűek.

Ha megnézed, a kezdeti lépések szinte mind véletlenségből történtek.

Ne keverd ide a szarvasbogarat, ők rendszertanilag lentebb vannak az emlősöknél.

2014. jún. 8. 21:21
 7/20 A kérdező kommentje:
Sőt, meg lehet nézni hová fejlődött az emberiség ennek a fejlett agynak köszönhetően.
2014. jún. 8. 21:26
 8/20 anonim ***** válasza:
Miért vannak lentebb az emlősöknél? Hiszen az ő génállománya és az emlősöké között meglepőn nagy a hasonlóság!
2014. jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alapon miért vagyunk felsőbbrendűek egy guriga szaros WC-papírnál? Az is atomokból áll, mint mi.
2014. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a kérdésedet, hiszen te valóban nem vagy különb.
2014. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!