Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szép estét! Miért nem tudunk...

I.B.T. kérdése:

Szép estét! Miért nem tudunk gyorsan gyógyulni? Esetleg valami új kutatás? Lent kifejtem! Társadalmi hatás?

Figyelt kérdés

Ti miben látjátok a jövő orvostudományát?

Milyen fajta gyógyulási folyamatot tudtok elképzelni?

Miért nem úgy íródott meg a DNS, hogy akár a karunkat is vissza tudjuk növeszteni? Túl sok "ételt, nyersanyagot" kellett volna bevinni?

Tudom, hogy a testünk remekül ellenáll a környezeti behatásoknak. Ezzel nincsen semmi problémám.

Lebutítva: úgy gyógyítunk be egy vágási sebet, hogy a sejtjeink addig osztódnak míg be nem töltik a keletkezett kárt. Ha túl gyorsan osztódnának illetve sokszor akkor nagyon hamar tönkre menne a DNS?



Szokták rebesgetni, hogy "nanobotokkal/nanitokkal majd jól begyógyítjuk a sebeket, meg nem fogunk öregedni mert a gépek átvizsgálják a DNS-t és kijavítják ha kár keletkezik benne, stb" (=stb alatt azt értem, hogy mindent karbantartanak a testünkben)

Szerintetek ennek mennyi valóságalapja van? Elképzelhető ez? Ha igen akkor mit gondoltok, hogyan menne ez pontosan a sejtek szintjén végbe?

Ti milyen politikai/társadalmi intézkedéseket hoznátok be és milyen formában ha holnap bejelentenék, hogy sikerült az előbbi nanobotos bravúr?

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Köszönöm a válaszokat!



2014. jún. 21. 22:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Talán a közeljövőben is lehet erre kilátás.

Egyértelműen nem lenne semmi társadalmi határozat. Akárcsak pl. egy szívműtétre, sok pénz kéne. A hihetetlenül gazdagok jól járjának, ami nem feltétlenül igazságtalanság. Így is sok az ember, nagy a nyomor a Földön, nem kellene még 7 milliárd halhatatlan.

2014. jún. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én, véleményem szerit ebben a világban már szinte bármit el tudok képzelni. Az emberek fejlődnek. Nemrég hallottam egy olyan verziót is, hogy az időjárást is tudják irányítani Alaszkában, de ennek nem tom mennyi a valóságalapja. Az, hogy ez milyen eredményeket hoz, szerintem mindennek van pozitívuma, de a feltalálónak a nagyszerűség mellett számolnia kell azzal, hogy bármikor jönnek olyanok akik ezt kihasználva rossz célokra használják a módszert. Még ha ezt te el sem tudod képzelni. :(
2014. jún. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!