Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezen a linken található...

Gabor19961031 kérdése:

Ezen a linken található molekulákban mit jelent az a megvastagított vonal? En. Wikipedia. Org/wiki/Axial_chirality#mediaviewer/File:BINAP_axis. Svg És az axiális, planáris, helikális. Kiralitás az izoméria egyes fajtái?

Figyelt kérdés

2014. júl. 7. 17:27
 1/5 A kérdező kommentje:
talán ezen megy: [link]
2014. júl. 7. 17:32
 2/5 Walter_Dornberger ***** válasza:

A jelzett kötés térállását. a papír síkjából kifelé mutató vastag háromszög alakú, a szaggatott vonal a sík mögé hajló, a normál vonalak irelevánsak, vagy síkban vannak.

Azt tudom még mondani , h nézd meg Emil fischer projekció címszót a wikin.

2014. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Walter_Dornberger ***** válasza:

A kérdésed másik részét (kiralitás az izoméria egyes fajtái) nem értem.

mind az izomériáról mind a kiralitásról oldalakat lehet írni.

Szómagyarázat: axiális: tengelyirányú

planáris : síkbeli vagy közel síkbeli pl benzol gyűrű

helikális: helix (csavart spirális szerkezetű) pl DNS


Királis: tükörképével fedésbe nem hozható. (jobb kéz-bal kéz)

Kiralitás centrum: olyan atom, atomcsoport vagy molekula amihez kapcsolódó ligandumok elrendezése olyan h tükörképével nem hozható fedésbe.

Ilyen a 4 különböző ligandumos szénatom (L/D) a kettős kötéses vegyület (E/Z) izoméria.

2014. júl. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Walter_Dornberger ***** válasza:
Ja és a sima vastag vonal (ami nem vékonyodik) az a síkkal párhuzamos, de a sík feletti kötést jelent. (a síkból kiáll a gyűrű egy része)
2014. júl. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már értem. Köszi az útmutatást.
2014. júl. 7. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!