Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Én hordozom a zöld szem,...

Én hordozom a zöld szem, szőke hajhoz szükséges géneket? Van rá esélye hogy a gyerekemnek ilyen szinű szeme és haja lesz? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

-Barna szemű vagyok, de belül zöldesszürke a szemem.

-Barna a hajam is, de nagyon sok aranyszőke hajszálam van.



A párom szeme kék, haja szöke. A szüleié szintén.


2010. jan. 8. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szőke haj recesszíven öröklődik, tehát csak akkor lehet szőke, ha te hordozod azt az allélt (nem említetted a szüleid haj- és szemszínét). A zöld szemszín ugyanerre vonatkozik, de arra talán nálatok nagyobb az esély (én anyukámnak zöld, apukámnak barna a szeme, és nekem is zöld lett).
2010. jan. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Apám-zöld szem,fekete göndör haj


Anyám-barna szem,barna egyenes haj

2010. jan. 8. 16:22
 3/11 A kérdező kommentje:
Na mivan, nem irtok többet?
2010. jan. 9. 09:24
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

itt mindegy a szüleid kinézete, csupa recesszív géneed van, így te csak azt adhatod tovább, tehát csak szőke hajat és zöld szemet. a párod szőke haja szintén, tehát a gyereketek minden bizonnyal szőke lesz. mivel a kék és a zöld szemszín is recesszív, ezért azt nehéz megmondani, de pl az én anyukám zöld szemű, apukám kék és én is és a tesóim is kék szeműek.

de azt hozzá kell tegyem, hogy mind a szemszínt, mind a hajszínt több gén határozza meg, és génkölcsönhatások is szerepet játszanak, tehát viszonylag nehéz megjószolni, hogy mi lesz. de minden bizonnyal világos szemű, szőke gyereketek lesz.

2010. jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kössz a választ.
2010. jan. 9. 12:09
 6/11 A kérdező kommentje:
Egész nyugodtan irhattok még válaszokat.
2010. jan. 9. 14:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Röviden és tömören, nem lehet biztosan eldönteni. Ha egyszer főleg barna a hajad és a szemed, akkor ott jó eséllyel van egy domináns allél, ami ha átkerül a gyermeketekbe, ott is kifejti a hatását.


Én azt mondanám, hogy az esélye annak, hogy a gyermeketek nem barna szemű és nem barna hajú lesz: kb. 0,5*0,5 => 25%. Ha csak az egyik tulajdonságot nézzük, durván 50%.

2010. jan. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Irjatok még!
2010. jan. 11. 13:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Nemmindegy milyen szinű lesz a gyereked szeme haja?

lol..

2010. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem sok esélyed van rá. A zöld szemre azért van, de a szőke hajra tényleg nem sok. Az recesszív és mivel nálatok sok a sötét haj ezért a szőkére nagyon kicsi az esély. De ezt nem lehet így számolgatni, mert ahhoz kellenek a te nagyszüleid hajszinei is.
2010. jan. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!