Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a gond az általam épített...

Full twirl kérdése:

Mi a gond az általam épített áramkörrel?

Figyelt kérdés

Szervusztok!

Mostanában kezdtem hobbi szinten foglalkozni az elektronikával és építettem egy PIR szenzoros "riasztót". Az eszközt megpróbáltam úgy megépíteni, hogy van egy "kalibráló" köre (a mellékelt ábrán az 1. kör) és egy "munka" köre (2. kör). Első lépésként bekapcsolom az 1. kör billenőkapcsolóját, ekkor a PIR kb. 1 percig kalibrálja magát, ekkor a LED 0-3 alkalommal felvillan. Miután magától nem villan többet a LED tesztelem a PIR működését, vagyis elhúzom előtte a mancsom, ekkor a LED kb 3 mp-ig világít, innen tudom, hogy a cucc bekalibrálta magát. Ezt követően bekapcsolom a 2. kör kapcsolóját és ha ekkor elhúzom a kezem a PIR előtt a LED nem villan fel többet, csak a kis elektromos sípoló mondja a magáét, de nem értem miért (szeretném, ha a LED is világítana). A 2. kört egy SCR tirisztorral kapcsoltam az 1.-höz. A polaritások megfelelőek, mert ha lekapcsolom a 2. kört a LED világít, de ha bekapcsolom, csak a sípoló mondja a magáét. Szóval a kérdésem: Miért nem világít a LED-em, ha a 2. kört is zárom?

[link]



2014. júl. 18. 16:21
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Most vettem észre, hogy vétettem egy apró hibát az ábrán. A tirisztor kapuja mellett, ahol úgy látszik, mintha kapcsolva lennének a vezetékek, ott nincs kapcsolat!
2014. júl. 18. 16:25
 2/32 A kérdező kommentje:
A javított ábra: [link]
2014. júl. 18. 16:53
 3/32 anonim ***** válasza:
47%

[link]

itt konzultáld, arra több szakértó bolyong.

2014. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom arrafelé :)
2014. júl. 18. 18:48
 5/32 anonim ***** válasza:
47%
Tedd a ledet sorba a tirisztorral...
2014. júl. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Walter_Dornberger ***** válasza:
Azért, bazz, mert a tirisztoron eső feszültség nem elég a led kinyitására. A ledek nyitófeszültsége 1.8 V, a tirisztor vezérlésén csak 1 diódányi (0,6 v feszültség esik, ez jut a ledre is mert párhuzamos a kapcsolás) ami nem elég a lednek!
2014. júl. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Én ilyen típusú passzív infravörös szenzort még nem ettem, de átrendezném a kapcsolást:

[link]

2014. júl. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Walter_Dornberger ***** válasza:

Kedves előttem szóló!

A kapcsolás gyakorlatilag azonos ( a tirisztor vezérlését tekintve, a vinnyogó soros ellenállás szükségtelen, mert a vinnyogó bírja az üzemi feszültséget( mint az a kérdező leírásából kiderült)viszont a led továbbra sem fog világítani mert a tirisztor vezérlő PN átmenetén eső 0.6 v nem elég ehhez!!!

megoldás : a ledet sorba kell kötni egy ellenállással (2k) és az így kapott kétpólust párhuzamosan a vinnyogóval.

Ha a vinnyogó műk a ledre a vinnyogóra jutó fezültség kerül ellenálláson keresztül, hogy ne menjen tönkre.

2014. júl. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Mondtam hogy sorba kell kötni..fe leszavazták a tudósok...
2014. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Walter_Dornberger ***** válasza:

Bazz, előttem szóló!

Ha a ledet sorba kötöd a nyávogóval, akkor a szükséges áramerősség (ami a nyávogónak kell) elégetheti a ledet. A led max. 20mA bír!!!

És azért szavaztalak le, mert gyakorlatilag nem helyes javaslatot írkáltál.

2014. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!