Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet kiszámolni például...

Hogy lehet kiszámolni például az elektronak a "sebességét" a frekvencia és az amplitúdó ismeretében?

Figyelt kérdés

2014. júl. 21. 22:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Jahh...

Elnézést, fotont akartam írni!

2014. júl. 21. 22:36
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
A foton sebessége egyenlő a fénysebességgel, frenkenciától függetlenül. (A fotonnak mióta van amplitúdója?)
2014. júl. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elnézést! Még csak most ismerkedek a dologgal!

Egyébként a foton hullám mozgásának az amplitúdójára gondoltam...

2014. júl. 21. 22:55
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
A foton amplitúdója ez elektromágneses tér erőssége és nem valami méterben mért kitérés mint a mechanikai rezgésknél.
2014. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát azt tudom, nyugodj meg...

De amúgy nincs valami összefüggés (a térerő és az amplitúdó között)?

2014. júl. 22. 16:03
 6/13 A kérdező kommentje:
Nah, ebből már nem tud kioktatni senki...
2014. júl. 23. 09:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Mert nem egészen értelmes a kérdés.

A fotonnak nincs olyan tulajdonsága, mint a klasszikus hullámmozgásnál megismert ,,amplitúdó''. (,,Valószínüségi amplitúdóról'' lehet beszélni, de az teljesen más.)

Az elektromágneses hullámokat leírhatjuk az elektromos és mágneses térerősség hullámszerű terjedésével, vagy leírhatjuk fotonok segítségével. Elegendő számú foton esetében visszakapjuk a hullámképet. Így akár ki lehet számolni, hogy egy idealizált monokromatikus elektromágneses (sík)hullámban hány darab foton van (térfogategységenként).

Továbbá foglalkozhatunk olyan esetekkel is, amikor egy fotont bezárunk egy igen kis helyre, így például ki lehet számolni, egy darab foton az -> adott térfogatban <- mekkora elektromos térerősséget eredményez.

Lásd [link]

2014. júl. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na most akkor tisztázzuk, hogy haladnak fotonok?
2014. júl. 23. 18:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Arról, hogy ,,hogy haladnak fotonok'' akár több doktori disszertációt is lehetne írni, így kérlek, fogalmazd meg kicsit pontosabban (hosszabban), hogy mire vagy kíváncsi. Akár röviden leírhatnád, mi az, amit tudsz a témához kapcsolódóan, és azon tudás alapján mit nem tudsz megmagyarázni, milyen kérdések merülnek fel benned. Vagy valami hasonló, mert ahogy látom eléggé elbeszélünk egymás mellett.
2014. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát arra gondoltam, hogy eddig azt gondoltam a fotonok oszcillálva haladnak előre. Ezeknek a fotonoknak a pájája így egy szinusz hullám aminek van frekvenciája és ugye amplitúdója. Ennek a frekveniája a foton frekvenciája (pl:540THz), az amplitúdó meg a fényerősség (szabad szemmel látható tartományon)...

És erről az "elméletemről" szerettem volna kérdezni.


Egyébként a kérdés valódi célja az az lett volna, hogy összehasonlítsam a fotonok relativisztikus tömegét mert ha egy fotonnak nagyobb a frekvenciája akkor /ez alapján/ nagyobb utat jár be (ha ugyanakkora az amlitúdó), de azt hallottam, hogy ha egy valami gyorsabban mozog akkor nagyobb a tömege és mivel a foton előre állandó sebességgel halad így nagyobbnak kell leni a ""másik sebességnek"" /hogy fel ne háborodjon senki/. Szóval a foton frekvenciáját és a relativisztikus tömegét szerettem volna összehasonlítani...

Elnézést a helyesírásért!

2014. júl. 23. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!