Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell a barométert...

Kukuri kérdése:

Hogyan kell a barométert értelmezni?

Figyelt kérdés

Találtam egy kis összesítést a barométer leolvasásáról.


Az állandó emelkedés javuló időt jelent.

A gyors emelkedés rövid ideig tartó szép időre utal.

Az állandó csökkenés romló időt jelent.

A gyors csökkenés közelgő zivatarra, viharra utal.


Annyit kérdeznék még ehhez hogy a nyomás értékéből lehet valamire következtetni? Vagy csak kimondottan a változás iránya és intenzitása a lényeges?



2014. júl. 22. 13:03
 1/1 Walter_Dornberger ***** válasza:

Nem feltétlenül, de jó közelítéssel.

Igazából a változás sebessége az eggyik fontos jellemző, mert az mutatja a légköri nyomás változást, ami a következő légtömeg állapotát és a változás sebességét mutatja.

Amikor esik a barométer (mondjuk óránként ránézel) és látod hogy zuhan, akkor jó viharos idő jön, minnél nagyobb a változás annál nagyobb a nyomáskülönbség a két légtömeg közt. A nagy nyomáskülönbség nagy szelet jelent.

A nyomás abszolut értéke leginkább a magasságtól függ, és ezért szokták a barométerek értékeit tengerszintre (AMSL) átszámítani. A légnyomás abszolút értéke a légállapot jelzőktől (hőmérséklet nedvességtartalom) függvénye, és ez visszafelé nem működik, vagyis a légnyomásból nem lehet feltétlenül következtetni a levegő többi állapotjelzőjére. Ezért írtam az első sorban, amit írtam.

A hozzárendelés, amit olvastál tapasztalatok alapján történik, de nem mindíg jön be.

2014. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!