Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen struktúra a komplex...

Milyen struktúra a komplex számok azon részhalmaza, ahol a valós és a képzetes rész is csak racionális szám lehet?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy ez is test?


Vannak valami érdekes tulajdonságai, látja ezt valaki első pillantásra?



2014. aug. 8. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy test és ez látszik első pillantásra.


Mit értesz az alatt, hogy érdekes tulajdonság?

2014. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 cli_hlt ***** válasza:

Igen, ő a Q(i), azaz a racionális számok teste a képzetes "i"-vel bővítve. Bővebben: [link]


Az, hogy test az elég nyilvánvaló :)

2014. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát, magam sem tudom pontosan mit akarok. Arra lettem volna kíváncsi, hogy a komplex számok egésze mennyire helyettesíthető ezzel a struktúrával gyakorlati számítások esetén. De már a legegyszerűbb dolgoknál is arra jutottam, hogy nem elég ez szinte semmire, folyton irracionális számokra van szüksége az embernek.


Pl. a komplex egységkörre szerettem volna felvenni n pontot úgy, hogy egy pont mindkét legközelebbi szomszédja azonos távolságra van. Szóval egyenletesen lepakolni őket. De már ez sem megy recionális számokkal. Az alapműveletekre hiába zárt, a sin, cos kivezet belőle. Természetesen az exp is meg a gyök is. :(

2014. aug. 8. 19:39
 4/7 cli_hlt ***** válasza:

Ha "gyakorlati célra" használás mondjuk számítógépes felhasználást jelenti, akkor az a megnyugtató hírem, hogy irracionális számokat úgy általánan nem lehet ábrázolni számítógépen (mert még az egész számoknál is többen vannak).


Pontosan mi a gyakorlati cél?

2014. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal, amit mondasz.


És igen, számítógépes ábrázolásról van szó. Mivel racionális számokat tudok kezelni lényegében tetszőleges pontossággal, mert akármilyen nagy egészet tudok ábrázolni (csak a memória a korlát), így jó ötletnek tűnt a komplexeket így közelíteni. De sajnos falakba ütköztem, mindenhol irracionális számok ütik fel a fejüket.

2014. aug. 8. 20:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen ám, de pl. sin(x)-et tetszőlegesen tudod közelíteni racionális számokkal.
2014. aug. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Q(i) elemeivel tetszőlegesen tudod közelíteni a többi komplex számot.
2014. aug. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!