Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan ered a DNS-ben tárolt...

Honnan ered a DNS-ben tárolt információ?

Figyelt kérdés

[link]

Ti hogy tudjátok?



2014. aug. 10. 18:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Az evolúciónak nem az élet keletkezésre kell választ adnia, ezt így kezdésnek jó megemlíteni. (:


Az információ pedig a folyamatosan változó körülményekhez való alkalmazkodásra adott válaszok genetikai megfelelői, és ez szépen mindig tett valamit a dns-hez, és persze mindig is vesztek el különböző okok miatt információk.

2014. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

A forrásban szereplő utolsó bekezdés vaskos tévedés. Mégpedig az információ fogalmának értelmezésében. A kő számára a gravitáció, mint információ, nyilvánvaló, ezért leesik. A mi számunkra (mivel arra a furcsa dologra is képesek vagyunk, hogy gondolkodás), részben ugyanezt jelenti, részben többet.

Az információ az ember számára nem egyéb, mint szabályok konkrét rendezettsége, igen változatos formában.

Kezdetben vala a káosz, azaz az elemi részecskék a maguk (kvantumdinamikai) törvényeivel. Ezek a törvények szerint rendeződtek, létrejöttek az elemek. További bonyolult egymásra hatások következtében létrejött az elemek összetett egyvelege, azaz molekulák, vegyületek. Ezek egyre más és más, egyre bonyolultabb tulajdonságokkal rendelkeztek. A jelenség folytatásaként szerves vegyületek jöttek létre, azokból pedig az élet. Szintén a maga sajátos tulajdonságaival. A megfelelő törvényeket belül (itt most a DNS-ben) tárolva.

Nincs ebben semmi misztikus, ha értjük, miről beszélünk.

2014. aug. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a legnagyobb gond az intelligens tervezéssel, hogy bár leplezni próbálja, valójában nem ad választ a kérdésre. A tervező bevezetésével vajon közelebb jutottunk az élet eredetének rejtélyéhez? Sajnos nem, csak generáltunk egy újabb rejtélyt (magát a tervezőt).
2014. aug. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

3. vagyok

Ha komolyan érdekel a tudomány, akkor kerüld ezt az oldalt. Beleolvastam a "Miért pont 7 napból áll a hét?" című cikkbe [link]


A harmadik bekezdés: "Az idő hét napból álló felosztása semmilyen természeti jelenséggel sem áll összefüggésben, és mégis már minden, legrégibb népnél megtaláljuk. Gondoltunk-e arra, hogy honnan ered a hét napos időbeosztásunk?"


Segítek: a Hold miatt.

2014. aug. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Az evolúcióból.
2014. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Újra a 3. vagyok


Elolvastam a "Hogyan kerül ide ez a bolygó?" című írást is [link]


Az Univerzum nem azért ilyen, hogy mi létezhessünk, hanem azért létezünk, mert az univerzum ilyen.

A természeti törvények finomhangoltságáról (2. bekezdés) pedig a Földön valaha létezett, de azóta kihalt élőlények millióit is meg kellene győzni.

2014. aug. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 dellfil ***** válasza:
47%

Nem néztem meg a linket. De visszakérdezek.

Honnan a hókristály végtelen formagazdagsága? (És amikor senki sem látja?) :)


dellfil

2014. aug. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

"Honnan a hókristály végtelen formagazdagsága?"


Fizikának, és kémiának hívják.... de tényleg jobban hangzik a kis manó hókristály faragók általi formagazdaság.

2014. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Sok elmélet és magyarázat születik, de mindegyikre tovább lehet kérdezni, hogy miért ez a hatás, viselkedés, reakció, evolució, stb.

Tudom, hogy a tudomány nem adhat rá választ, mert csak megfigyelni és alkalmazni tudja a természeti törvényeket, de, hogy miért működnek arra nincs válasza.

Szerintem mégiscsak van valaki akit gondolkodás által ismerhetünk meg, és bármenyire kerüli a ma embere a hitet, ez által érthetjük meg.

2014. aug. 10. 22:02
 10/22 hollófernyiges ***** válasza:
50%
Konkrétan erre a kérdésre van válasz, az élőlény környezete szállítja az információt a természetes szelekció révén. Egy szervezet felépítéséből biztosan lehet következtetni arra, hogy milyen körülmények között él, mert a környezet magához szabja őket. Ha egy medvének fehér a szőre, akkor tudjuk, hogy havas a környezete. Nem azért mert egy intelligens tervező ilyenre szabta (érdekes kérdés, hogy egy ilyen tervező miért csinálna fehér medvét, talán ellene van a fókáknak?), hanem mert a hómezőn élő fekete, szürke, barna, fehér medvék közül az utóbbi tud a legjobban vadászni.
2014. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!