Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz, hogy az izmaink teljesít...

Zunerd kérdése:

Igaz, hogy az izmaink teljesítőképességét (ha nem nézzük az izomtömeget) nem használjuk ki teljesen?

Figyelt kérdés
Többször hallottam olyat, hogy az idegrendszer gátolja az izmokat abban, hogy teljes erőbedobással dolgozzanak, mert károsodnának, vagy a csontok. Viszont a neten nem találtam rá semmit. Ez igaz, vag ycsak városi legenda?

2014. aug. 12. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Igaz. Amikor olvasok, sokkal nehezebb lapokat bírnék lapozni és tudnám járni akkor is, ha a fejem 10 kilós lenne.
2014. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy nem kell feleslegesen nagy erőt kifejteni, pl ha megmarkolom a poharat, nem jó az, ha eltöröm, de valahog yúgy szólt a "legenda" hogy monjuk súly emelés közben is jóval többre lennénk képesek, csak nem lenne egészséges.
2014. aug. 12. 16:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tanultam, hogy a szervezet visszafogja az izomerőt, hogy ne törjék el a csontjait.
2014. aug. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Plewis93 válasza:

Teljesen igaz, köröbelül csak a harmadát használjuk ki, mert a nagyobb erőkifejtés túlságosan roncsolná a rostokat és túl sok energiát égetne fel.

Viszont stressz helyzetben használhatjuk a 100%, vagy az adrenalin miatt, például mikor egy anyuka 20 percig tartja a kocsit a fia fölött akire az ráesett vagy ha több év harcművészettel megtanulod irányítani ezek cserép török primitíven fogalmazva.

2014. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!