Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Enrico Fermi miért nincs...

Enrico Fermi miért nincs olyan híres mint pl Albert Einstein. Miért nem említik sosem a nevét a legnagyobbak között?

Figyelt kérdés
Zseniális fizikus, tudós rengeteg mindent tett le az asztalra. Fermi paradoxon,nukláris reaktor,kvantumelmélet,radioaktivitás. Róla nevezték el a Fermilabot és fermiont.

2014. aug. 21. 18:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Senki nincs olyan híres, mint Einstein. Ő volt régen az a közfizikus, akinek a szerepét ma Hawking tölti be. Minden kornak megvan a maga közfizikusa. Ettől függetlenül zseniálisat alkotott, mégis voltak hozzá méltó fizikusok, sokan. Ő ott cseszte el, hogy a hitet összekeverte a tudománnyal...
2014. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Azért eléggé túlzás azt állítani egy Nobel-díjas tudósról, hogy sosem említik anevét a legnagyobbak közt. Amúgy meg a hírnevet leginkább ne ma szakemberek adják meg, és minden területen fel lehet vetni ilyen kérdést: miért olyan híres filozófus Heidegger szemben Gabriel Marcelllel? Miért elismertebb nyelvész Chomsky, mint Jakobson? Stb.
2014. aug. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De szerintem Newton van olyan híres mint Einstein.
2014. aug. 21. 19:46
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha már egzakt tudományokról van szó: hogyan mérhető objektívan a hírnév?
2014. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyon egyszerűen.

Adott egy kérdés: Halott valaha Albert Einsteinről?

IGEN/NEM


Adott egy világméretű kutatásban 1 milliárd megkérdezett ember.(fejlett országok,10-80 éves korosztály)

Ha ebből 900 millióan IGEN-t válaszoltak akkor Einstein ismertségi mutatója 90%.


Nos ugyanezt megcsinálva a többiekkel,kiderül hogy melyik a populárisabb(ismertebb,híresebb).


Természetesen nem volt ilyen kutatás még,éppen ezért tettem fel a kérdést hogy mit gondoltok ti.

2014. aug. 21. 20:16
 6/16 The answer ***** válasza:
100%

Ahogy mondták előttem is, ő közszereplő volt. Mindazon által olyat alkotott a tudomány területén, amit nagyon kevesek és nagyon ritkán, ettől más tudósok sem kevesebbek vagy kevésbé ismertek, ez csupán kulturáltság kérdése.

Meglehet, az utcán 10-ből 10 ember ismeri Einstein nevét, míg Fermiét mondjuk 10-ből 6. De a 10 ember közül, akik ismerik Einstein nevét, vajon hányan tudják miről híres? Hányan tudják, hogy mikor kapott Nobel-díjat és miért? (1905, fényelektromos hatás és egyenlete) 10-ből szerintem 9-en azt mondanák, hogy a relativitás elmélet kidolgozásáért kapott Nobelt. És 10-ből hányan tudnák, hogy létezik egy általános és egy speciális relativitás elmélet is? 10/3? Lehet, mindenki kívülről fújja, hogy E = m*C^2, de vajon hányan tudják mit jelent ez, hányan tudnak rá gyakorlati példát mondani, hányan tudnak számolni a képlettel?


Ennyit arról, hogy egy név mennyire ismert. Ha semmit nem tudunk arról ami mögötte van, akkor olyan (véleményem szerint), mintha nem is ismernénk az adott nevet.



Előttem szóló: manapság erre van az impact factor. :)

2014. aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 The answer ***** válasza:
Javítás: "mindazonáltal" egybe akartam természetesen és fénysebesség jele kis c-betű.
2014. aug. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
The Answer: Teljesen egyetértek veled.De viszont érdekelne hogy akkor szerinted ez a HÍRESSÉGI FAKTOR reális a tudós nagyságával is? Tehát Einstein méltán híresebb Ferminél?
2014. aug. 21. 20:30
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Mert Fermi nem volt olyan gyenge fizikából az iskolában, mint Einstein.
2014. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 The answer ***** válasza:

Nem, én nem gondolom, hogy egyenes arányosság lenne a két dolog között.

Egyik személyes tudományos példaképem Teller Ede. Állítom volt akkora, mint Einstein vagy éppen Fermi.

Sajnos sok nagy tudós teljesen ismeretlen az átlagember számára és úgy éli le egész életét, de alapvetően ezzel nincs gond, mivel nem sokan akarnak közülük celebritásokká válni. Ellenben a társadalomnak, az átlagembereknek szüksége van bizonyos arcokra, akik megszemélyesítik, kézzel foghatóvá varázsolják számukra a tudományt. Kicsit olyan ez, mint az univerzum működése, melyhez egyeseknek kell egy megszemélyesített "működtető", valamilyen felsőbb entitás.

2014. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!