Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha genetikailag a családom...

Juhos Marcell kérdése:

Ha genetikailag a családom férfi tagjai meghíznak a 30 as 40 es éveire, ezen lehet változtatni?

Figyelt kérdés
pl ha rendszeresen mozog valaki, sportol, edz akkor lehetséges hogy ő nem fog elhízni?

2014. aug. 24. 08:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Amiről te beszélsz olyan nincs. Azért híznak el, mert nem figyelnek oda magukra(táplálkozás+sport), kész ennyi. Nem kell itt semmi féle humbokot bebeszélni , mert ilyen nem létezik.
2014. aug. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én családomban nemtől függetlenül -kivéve anyám - hízásra hajlamos. Sajnos a húszas éveim végén én sem figyeltem magamra eléggé, így hipp-hopp 109 kiló lettem. Mérnök vagyok, a megbeszélések és üzleti vacsorák miatt össze-vissza ettem, ráadásul amit megkívántam, azt meg tudtam venni magamnak. 88 kiló voltam, amikor megismerkedtem a feleségemmel, azaz több mint 21 kg jött rám. Valahogy éreztem, hogy hiába szeret, nem vagyok neki annyira vonzó, mint régebben. Ekkor jöttem rá, hogy állj, ez így nem mehet tovább. Újra nekiálltam mozogni, heti minimum 3-4 alkalommal és megválogattam, hogy mit eszek. Bár én többnyire mindent ettem, csak jóval kisebb adagokat. Az üdítőket, söröket, édességeket, krumplit, pékárukat és a tésztát kerültem, más jöhetett. Most újra 87 kg vagyok (182 cm és erős csontozatú), már bármi jöhet ésszel. Rendszeresen mozgok, ha valami miatt kimarad, akkor hiányzik is. A bátyám 120 kg körül van, irigykedik, de arra nem venné a fáradtságot, hogy jó időben biciklivel menjen dolgozni kocsi helyett vagy hogy reggel elmenjen futni munka előtt 5 km-t. Na meg az esti bödön jégkrémről sem mondana le a világ összes kincséért sem. Szóval igen, ha egy kicsit odafigyelsz magadra, akkor formában tarthatod magad. Nem kell sanyargatni magad, egyél bátran bármit, a lényeg, hogy kis adagokat és figyelj arra, hogy több kalóriát égess el, mint amennyit beviszel.
2014. aug. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 supra01 ***** válasza:
100%

Pontosan úgy van, ahogy az előző hozzászóló mondta.


Annyi lehet benne, hogy esetleg könnyebben megragad rajtuk a felesleg, mint máson, de egy helye étkezés és sport kombinációval ez nagyon jól kezelhető. Szóval fel a fejjel.

2014. aug. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Olyan lehet, hogy valaki hízásra hajlamos, aláírom. De nem kell ezen pánikolni, szépen megfogod magad, és elkezdesz kondizni, meg normális étrendet követni. (Kezdetnek elég, ha reggelire nem gofrit eszel péksütivel, ha már kezded megszokni pedig már követhetsz normális étrendet.) Így még jól is fogsz kinézni és nem kell a pocak miatt aggódnod.
2014. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Nem genetika tehet róla. Hanem az életmód. Nyilván te ugyanúgy élsz, olyanok a táplálkozási szokásaid, mint a családodnak, szüleidnek, nagy szüleidnek... így a testalkatod is olyan illetve olyan lesz.

Igen, rajtad múlik, hogy élsz, sportolj, edz, ami jól esik. De minden a konyhában dől el, szóval igazából az étkezésedre kell figyelni, ha nem akarsz elhízni.

2014. aug. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez a hízásra hajlamos kifejezés egy köznapi megnevezése annak, ami még tudományosan nem igazolt. Az ugyan ismert, hogy pl. a pajzsmirigy hormonok magasabb szintje, meg emelkedett adrenalin szint mellett gyorsabb az anyagcsere, de ennek a részletei sem tisztázottak. Inkább a mennyiséggel, a mértékkel van a gond. A "hízásra hajlamos" emberek többet esznek, mint azok, akik nem "hajlamosak" hízásra. Nyilván van szerepe ebben a v vércukorszint szabályzó mechanizmusnak is, ami lehet örökletes hátterű. Szóval mindezen úgy lehet változtatni, pontosabban szabályozni, kordában tartani, hogy pontosan adagolt mennyiségeket fogyaszt az ember. Vagyis nem egy tányérnyi, mert az különböző mennyiség lehet, hanem kísérletileg be kell állítani a súlyra kiadagolt szükséges mennyiséget. Többször enni naponta, hogy a gyomor ne legyen üres és ne korogjon, de csak keveset minden alkalommal és az is ballasztanyaggal legyen tele, azaz kicsi legyen a bevitt energiamennyiség. Tulajdonképpen ez felelne meg a "kőkorszaki" étrendnek is a gyűjtögető életmód mellett. És hát a segédmegoldások: derékszíj szorosra húzva és ha megéhezünk, akkor inkább 1 pohár vizet vagy langyos folyadékot kell inni.
2014. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Alapon egyetértek az előző válaszolókkal: sok múlik az étrenden és a mozgáson.

De vannak kivételek. Pl. az egyik ismerősöm rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszik, húst egyáltalán nem, édességeket igen, és túlsúlyos.

Az én családomban pedig az egyik nagybátyám rengeteget evett, mégis nagyon vékony volt. Igaz, napi 3 km-t futott még 70-en felül is.

Én pedig nem sportolok rendszeresen, elég sokat eszem, főleg édességeket, és mégis vékony vagyok. Régebben még többet ettem, de többet is mozogtam.

Szóval nincs kőbe vésve semmi, de jó, ha odafigyelsz. :)

2014. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ennyi választ kaptam ilyen hamar.


Én csak 19 éves vagyok minimális az étkezésem, ennek ellenére rengeteget mozgok. Nem akarok elhìzni, ennek okából mozgok sokat. Az összes felmenőm pocakos és ez ijesztett meg.


Szóval ha mozgok rendesen akkor nem kell félnem hogy pocakos legyek?

2014. aug. 24. 22:43
 9/11 anonim válasza:
Igen ha mozogsz rendszeresen, akkor nem, illetve, akkor még igen, Kiemelném a másik fontos tényezőt aminek talán fontosabb szerepe is van, mint a mozgásnak, az egészséges táplálkozás, fontos, hogy tud, a tévhittel ellentéttel nem a mennyiségen van a hangsúly, hamem, hogy mit
2014. aug. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem. Mindent köszönök.
2014. aug. 25. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!