Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fény, idő. Szerintetek hogy...

Galopp001 kérdése:

Fény, idő. Szerintetek hogy működik?

Figyelt kérdés
Nincs halott csillag. Hiába csak a fényét látjuk, az a csillag nagyon is él, ha mi mondjuk ki ezt az állítást innen, és a jelenben. Ez olyan, mintha minden emberben potenciális halottat látnánk, mikor is csak az idő-tényezőt vesszük figyelembe, ami ugye a fénysebesség állandóságát szem előtt tartva, már az "eleve minden megtörtént a jövőben"-kijelentés fele mutatnánk. Isten itt van elrejtve, és mégis szemelőtt van. Ez a legnagyobb paradoxon. Tehát minden és mindenki halott valahol az időben annak függvényében, hogy a fény milyen megfigyelőhöz érkezik, és mikor. :o Vélemény?

2014. aug. 26. 23:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem oltásból,de AZTA!Ennyi hülyeséget kérdező én kiizzadni nem tudnék.Minden tiszteletem az elszánt válaszolóknak akik korrigálnak mindent!
2014. aug. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Adott két lézer egymással ellentétes irányba. Imdkettőt egyszerre bekapcsolva azt tapasztalod, hogy a középen álló megfigyelőhöz képest egymástól 600ezer kilométerre lesz a két kilépő foton 1 mp múlva (minden mérés ezt igazolja).

Einstein azt mondja, hogy egymáshoz relatívan sem mozoghat semmi 300ezer hm/s sebességgel. Ez egy paradoxon."

Nem az.

Mert nem mozogtak egymáshoz képest 600.000 km/s sebességgel. Az egymáshoz képest mindenképpen egy, a két fénysugárból valamelyikhez kötött viszonyítási rendszert jelent, nem a külső nézőét. A sebesség mértékegységében ne feledkezz meg a /s részről. Az idő meg az adott rendszerhez kötött, te meg egy harmadik, külső nézőponthoz képesti sebességekről beszélsz, aminek természetesen a relatív ideje is más.

Einstein rel. elméletében nincs paradoxon. Nyitott kérdéseket hagyott rendesen, de azok a 3 feletti térdimenziók területén vannak, meg a fekete lyuk eseményhorizontján.

A 3 tér- és 1 idődimenziós rendszerekben nincs a rel. elmélettel semmiféle probléma.

2014. aug. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, valami rettenetesen kutyulod a kevés tudományt a sok-sok ezotériával.

Ott a helyed, nem a tudományok között.

2014. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is a spec rel-hez [link]


A kérdezőhöz pedig ha nagy sebességgel mész (nem fénysebességél, annál egy kicsit kisebbel) a fotonok akkor is fénysebességgel haladnak hozzád képest, fénysebességgel nem fogsz tudni menni mert azt csak fényszerű objektumok tudnak. Ezen a dolgon hiába elmélkedsz mi lenne ha ... mert nem lehet, a fizika nem így működik.


Nézd meg légy szíves ezt az animációt [link]

2014. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
78%

"az jön ki, hogy egyetlen rezgés periódusának az ideje nulla (nem ahhoz konvergál, hanem ténylegesen az). Mégsem láttak még fotont egyhelyben állni. "


"Sok dolgot nem értünk"


Vazzeg az ökörségeidet elnézve itt te vagy az aki nem érti a fizikát és már megint paradoxonozik ,az még nem jutott eszedbe hogy megtanuld mielőtt másoknak akarsz segíteni?


A lézeres analógiád ahogy az előző szakember megírta egy tipikus kezdő hallgatói hibára épül jelesül fogalmad sincs mit jelent az hogy relatív valamihez képest értelmezzük a sebességet magyarul te fölveszel egy c pontot és meghagyod abszolútnak az időtelést mintha Euklideszi rendszerben lennénk (de akkor mit értettél meg a spcrel eméletből (?))


"Az álló foton" Megsúgom neked van olyan hogy doppler effektus a fénynél (vörös kék eltolódás) ami azt bizonyítja hogy nem a fotoncsomag rezgése a fény frekvenciája hanem a hossz mérete így bármilyen színű lézerrel kisugárzott freki ha utána szaladsz és felfejlődsz 1c re akkor végtelen vöröseltolódást szenvednek a fényhullámok hozzád képest azaz frekvenciájuk 0 lesz (hozzád) képest és ott fognak állni egy helyben melletted a fotonok.

A különbség a kék és a vörös lézer fotonjai között a hossz méretben lesz .


Ezen belül azért bonyolultabb a fény ez csak a frekvenciát magyarázza , tehát annak a rendszernek amit mi fotonnak hívunk még csinálnia kell valamit ,valószínűleg forog egy változatlan tengely körül miközben létezik másképp nem magyarázható a polarizáció tulajdonsága . De amúgy az atomok rendszere is forog pörög miért ne lenne így a fénnyel ez belátható.

2014. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!