Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kationok, anionok? (Kémia házi)

Kationok, anionok? (Kémia házi)

Figyelt kérdés
10 aniont és 10 kationt kellene összeírnom, de szinte azt sem tudom kelyik mi:D légyszi írjatok nekem anionokat és kationokat!:) Köszi:) 14/L

2014. szept. 16. 19:37
 1/9 Silber ***** válasza:
100%

Remélem te is tudod, hogy ez a lustaság netovábbja. Ajánlom, hogy legalább szép legyél, mert különben borzalmas életed lesz.


Kationok: pozitív töltésű ionok.

H+, Li+, K+, Mg(2+), Ca(2+), Al(3+), NH4+, Fe(2+), Fe(3+), Ag+

Anionok: negatív töltésű ionok.

OH-, O(2-), F-, Cl-, Br-, I-, S(2-), SO4(2-), NO3-, CO3(2-)

2014. szept. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem a lustaság netovábbja, jeles tanuló vagyok de a kémia nem megy, nem is értem és a tanár meg nem tanít jól, senki se tud semmit és csak adja a házikat.
2014. szept. 16. 21:17
 3/9 A kérdező kommentje:
de egyépként köszi, ment a zöld kéz;)
2014. szept. 16. 21:24
 4/9 reptoid tudós 2 ***** válasza:

Szerintem a nyelvtan sem megy jól.

Nem értem hogy lehetsz jeles, ha kémiából még az anionokat és kationokat sem tudod megkülönböztetni.

Minden esetre ha a "tanár nem tanít jól", akkor is le van írva MINDEN a kémiakönyvetekbe. Gyakorlatilag tanár nélkül meg lehet tanulni jelesre.

2014. szept. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nesze anionnak: AsO3(4-), AsO2(-).
2014. szept. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a tavalyi könyvben van amit vissza kellett adni. tényleg jeles vagyok, ès országos 4. vagyok nyelvtanból, kedves második. És igen, tényleg nem jól tanít. A kèt év alatt egyszer nem írtunk/feleltünk, csak órai munka jegyek vannak.
2014. szept. 28. 22:27
 7/9 reptoid tudós 2 ***** válasza:
Ha azt sem tudod mi az anion és a kation, az akkor sem a tanár hibája. Hogy nem tanultál az a TE hibád!
2014. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Butaság, kedves idegen hozzászólónk.

Vannak ugyan jó könyvek, de egy lelkes, normális tanárt semmi sem helyettesíthet.

2014. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 reptoid tudós 2 ***** válasza:
Azért, hogy a pozitív töltésű részecske a kation, a negatív az anion, ehhez nem kell tanár, ezt meg lehet érteni még egy rossz könyvből is, nemhogy egy jóból...
2014. szept. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!