Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Só kristályosítás, de hogyan?

Só kristályosítás, de hogyan?

Figyelt kérdés
Mennyi idő kell hozzá? Hány fokon kell melegíteni az oldatot, annyit tudok hogy túltelített oldat kell, aza 80 fokon 38,4 gramm sót vesz fel 100 g víz, amikor 20 fokra visszaesik akkor már csak 36 gramm sót képes felvenni, ezért túltelített oldat képződik, és a cérnán kicsapodík, de pontosan hogyan? Valaki küldene róla képet? Vagy magyar linket esetleg?

2014. szept. 24. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Én simán csak csináltam egy telített sóoldatot, aztán kitettem egy pár napra valahova, hogy párologjon belőle a víz. Aztán lettek benne szép, kocka alakú sókristályok.
2014. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha csak szép kristályokat akarsz, akkor forralj vizet, rakj bele annyi sót, míg már nem oldódik, majd szűrd át forrón, tedd félre egy tálban. Érdemes kristálygóc képzőt használni, egyik példa ha egy botról cérnaszálakat lógatsz az oldatba, másik, h pár szem nagyobb kristályt szórsz bele.
2014. szept. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 reptoid tudós 2 ***** válasza:
Ha úgy csinálod, mint az előttem szóló írta, akkor már másnapra szép kristályaid lesznek.
2014. szept. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már ki is próbáltam, szép nagyok lettek a kristályaim.
2014. okt. 27. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Örülök! :)


Kipróbálhatod cukorral és réz-szulfáttal (vigyázz, mert mérgező) is.

2014. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!