Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol találhatnék bagolyköpetet?

Hol találhatnék bagolyköpetet?

Figyelt kérdés
Szakdolgozatomhoz bagolyköpetek szükségesek (csak vadon élő példányoktól), Borsod és Heves megyében hol tudnék találni nagy eséllyel?

2014. szept. 26. 00:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Hmm… Az erdőkben? Amúgy Heves megyében némelyik temetőben is láttam szép számmal baglyokat tanyázni, szóval máshol is lehet esélyed.


Másrészt meg én a helyedben vadászoknál érdeklődnék, de ha ilyen biológiai témájú a szakdolgozatod, akkor feltehetőleg sűrűn találkozol biológusokkal is, akik esetleg többet tudnak a köpetek fellelhetőségéről.

2014. szept. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ott kellene gyűjtenem, ahol lakom, ott nincs egy biológus se :D Vadászok vannak, kérdeztem 1-2-őt a környéken, de ők nem tudják hogy néz ki egy köpet... de mivel rendesek, próbálkoztak vele: hoztak egy kis szatyrot félig telve, kb. a fele "egybekaki" volt :D :D :D Úgyhogy ezzel nem értem el túl sokat, mert ez náluk több napos túra volt és sok helyet bejártak...
2014. szept. 26. 00:36
 3/9 The answer ***** válasza:
52%
Szakdolgozathoz bagolyköpet? Minden bizonnyal a Roxfort Boszorkány és Varázslóképző hallgatója lehetsz. Szerintem az AbszolÚton beszerezheted, remélem oda tudsz hopponálni. :))
2014. szept. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Rosszul kértl a vadászoktól!

Ne bagolyköpetet kérj, hanem annak a helynek hollétét, ahol bagoly/baglyok rendszeresen tartózkodnak.

.

Ez hogyan érthető:

"Ott kellene gyűjtenem, ahol lakom..."

"...Borsod és Heves megyében..."?

2014. szept. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2014. szept. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igaza van a 2-vel előttem szólónak. Olyan helyet keress, ahol a baglyok napközben tanyáznak, a fa alatt tele lesz bagolyköpettel. Falvakban szeretik pl a magas fenyőfákat.
2014. szept. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hardy Weinberg ***** válasza:
Meglepő módon általában a fészkük közelében található sok bagolyköpet. Csak bagolyfészket kell találnod es megoldódik a gondod. Csak azt nem értem ezt miért nem a témavezetőddel beszéled meg.
2014. szept. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 The answer ***** válasza:
A troll takony lesz a következő összetevő...
2014. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mondta, hogy templomok, elhagyatott vadászházak, tornyok stb... szóval általában ott tanyáznak, csak az a baj, hogy a környékünkön van 5 templom és 3 vadászház. 2 vadászházba nem engednek be, mert oda először engedély kell, nekem meg nem adták meg, mivel az " nem turistáknak" való hely... Egy vadászház pedig éppen a "turistáknak" van kiadva, akik kint szeretnének bulizni vagy csak erdő közepén szeretnének lenni kicsit. 5 templomnál pedig nincsenek amúgy se baglyok vagy csak rávágták :D Találtam a közeli erdőben egy jó helyet, ott van most bőséggel, még kutakodok, hátha más helyen is lehetnek. Hevesben kiadta térképen a helyüket, de Borsodban nem nagyon tudta a helyeket.
2014. okt. 2. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!