Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biokémiailag mi a különbség...

Biokémiailag mi a különbség tejszín és vaj között?

Figyelt kérdés
Egy biokémikus nő azt állította, hogy semmi tejterméket nem ehetek, csak tejszínt, vajat, egyebet nem.

2014. szept. 26. 09:31
 1/5 Ozmium42 ***** válasza:
26%
A tejszín a tejnek egy zsírban gazdag részlete, ami állás során feljön a tej felszínére. Ezzel szemben a vaj teljes tejből készül, köpüléssel. A tej egy vizes közeg, amiben olajcseppek úsznak, ez köpülés hatására átfordul, az olaj lesz a külső fázis, a víz pedig cseppekké alakul.
2014. szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A vaj NEM teljes tejből készül, hanem a tejszínből köpüléssel. Ezt te is megtapasztalhatod, ha a tejszínt sokáig vered habbá. Összeáll vajjá és íróvá.
2014. szept. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A tejszín és a vaj tejzsírból és tejfehérjékből állnak, tejcukrot nem (vagy csak alig) tartalmaznak, mert az vízoldékony, nem zsíroldékony Tehát tulajdonképpen tejcukrot (laktózt) nem ehetsz.

Olyat se egyél, amiben "tejpermaátum" van, mert abban sok a tejcukor.

2014. szept. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam meg, a nő azt állította, hogy csak tejszínt fogyaszthatok, azon kívül semmi mást se vajat se joghurt, se tejföl, stb., csak és kizárólag a tejszínt. És amikor rákérdeztem, hogy ha tejszínt lehet, vajat miért nem, mert én úgy tudom a vaj is tejszínből készül, akkor teljesen legorombított hogy-hogy nem tudom mi a különbség biokémiailag a kettő között. Aztán magyarázott valamit, de elég érthetetlenül és ködösen.
2014. szept. 28. 07:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak hisztériázott egy kört, mert okosabb voltál nála. Ha jó csaj, akkor mondd neki, hogy kuss ríbanc, és dugd meg jól. Ha csúnya, akkor a második fele elhagyható.
2014. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!