Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elakadtam a kémiában SOS!?

Elakadtam a kémiában SOS!?

Figyelt kérdés

Van ez a táblázat: [link] , a moláris tõmeget tudom hogy kell kiszámolni, de az anyagmennyiséget nem értem (tudom hogy N:Na de hogy kell használni ezt a képletet?), a tömeget tudom, viszont a molekulák számának a kiszmolását egyáltalán nem: megint van egy ilyen gönyörű képlet hozzá hogy nxNA de mi az a N(alsó index) A? És a végeredményben pl: 1,8 x 10 a 24.iken mitől fűgg a felső index?

Nagyon hálás lennék ha segítenétek.



2014. szept. 29. 16:56
 1/5 Csicsky ***** válasza:

Tömeg (g) = Anyagmennyiség (mol) * Moláris tömeg (g/mol)


Molekulák száma (db) = Anyagmennyiség (mol) *Avogadro-szám


Avogadro-szám: N(A) = 6,022•10²³ darab = kb 6•10²³ darab


[link]


[link]


[link]

2014. szept. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Csicsky ***** válasza:

A lényeg:


Egy mol bármely anyag (atomok, ionok, molekulák, vagy képlet-elemek) Avogadro-számnyi részecskéjét jelenti.


Vagyis 1 mol-nyi valamiből az kb 6•10²³ darab részecske.


Az „A“ mint alsó index Avogadro nevére utal (A, mint Avogadro).

2014. szept. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Csicsky ***** válasza:
100%

SO₃:


6•10²³ db ………1 mol

3•10²⁴ db ……… x mol

- - - - - - - - - -

x = 3•10²⁴*1/(6•10²³) = 30•10²³/(6•10²³) = 5 mol

2014. szept. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nna, én rögtön ránéztem a kéntroxidodra, s látom, hogy NEM JÓ.

Namost, a moláris tömeget helyesen kiszámoltad. A könyv aszondja, legyen belőle 3*(10 a 24-en). 1 mol anyag az 6*(10 a 23-on) (Ezt tessék megtanulni! Egyébként ez is kerekítve van!!!), ha leosztasz, akkor 5 mol anyagot kapsz(!!!). Onnan meg már csak 5*80.

2014. szept. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszön mindenkinek a válaszát, holnap megpróbálok összehozni egy 2est
2014. szept. 29. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!