Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek a világegyetem...

Szerintetek a világegyetem véges? Mi van a világegyetemen kívül?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy Hawking, Brian Greene vagy éppen Paul Davies hogy gondolja, hanem ti.
2014. szept. 30. 21:00
 1/8 nie001 válasza:
47%
Állítólag sok világegyetem létezik egymás mellett, mint a buborékok, egyik kisebb, másik nagyobb, melyikre gondolsz ? :)
2014. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

"Nem arra gondolok, hogy Hawking, Brian Greene vagy éppen Paul Davies hogy gondolja, hanem ti."


Vagyis a tudomány helyett laikusok hülyeségére vagy kíváncsi?


Akkor a világegyetemen kívül egy Csillámpóni van!

2014. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
csillámfszláma
2014. szept. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs semmi és végtelen.

Mivel nem létezik olyan, hogy tér (amúgy idő sem, mert:

Csak jelen létezik minden hol. A múlt már elmúlt, a jövő pedig a jelenből következhet. Az idő viszont relatív. A változások viszonyítására jó.)

2014. okt. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kozulunk senki sem tud okosabbat mondani azoknal a fizikusoknal akik a temarol tartanak eloadasokat, szoval ha a tudomanyos vilag elfogadja az allaspontjukat akkor mit er a mi velemenyunk akik nem ertjuk a negyedet se melyrehatobban?

ha azt irom hogy vegtelen akkor nekem elhiszed?

2014. okt. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megpróbálom egyszerűen elmondani:

- a világegyetem tömege véges.

- a térfogata véges (bár növekszik).

- csillagok, bolygók, galaxisok véges számban vannak benne.

- a benne húzható egyenes végtelen.

Pont úgy, mint egy lufinál - csak itt eggyel több dimenzió van. De ugyanaz a jelenség.


Ugyanígy "a világegyetemen kívül" az nem igazán értelmes kérdés, ugyanis nincsen tér a világegyetemen kívül. Nincsen ott semmi olyasmi, amit te azonosítani tudnál.

És nincsen fal sem sehol, aminek neki tudnál menni.

2014. okt. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Többféle felfogás létezik.

A két fő "csoport": a világegyetem véges, azaz a tér, idő, anyag egyidőben, az ősrobbanáskor keletkezett. Ez összeegyeztethető a vallással, tehát minden egy időben "teremtetett".

Ezzel csak egy bibi van: előtte mi volt? Semmi? (Csak az Isten?!)

A másik "elképzelés": a Világegyetem végtelen, mely végtelen számú univerzumot tartalmaz, melyben végtelen számú univerzum pusztul, s keletkezik újra és újra (a Teremtéssel nem összeegyeztethető, másrészt a "véges" emberi elme felfogni képtelen).

Ez utóbbi a kevésbé elfogadott nézet, bár ez megmagyarázhatná a "megmagyarázhatatlan" sötét energiát, mely az Univerzum gyorsuló tágulását okozza. (Egyszerűen a szomszédos univerzumok gravitációjának hatása.)

2014. okt. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Saját elméletet kértél.

Az utolsó megjegyzésem -zárójelben- saját elmélet. S van elképzelésem az univerzumok pusztulásáról, ill. az újak keletkezéséről is.

2014. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!