Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Alkohol belégzéssel?

Alkohol belégzéssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lehet, hogy ez most nagyon ostoba kérdés lesz, de arra vagyok kíváncsi, hogy be lehet-e rúgni úgy, hogy csak belélegezzük az alkoholt/alkohol tartalmú szereket? Itt most főleg alkoholos spray/parfümökre, fertőtlenítőkre gondolok.

Csak mert minap használtam alkoholos parfümöt, és eléggé beszédültem tőle, pedig a mennyiséggel nem volt gond.

Szóval létezik ilyesmi? Előre is köszönöm a választ.

Ha rossz kategória, akkor meg elnézést.



2014. okt. 12. 13:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Hogy higítót raksz a zacsiba vagy tömény alkoholt, szerintem nem sokat változtat a helyzeten."

-Egészségkárosító hatásban ég és föld a különbség.

2014. okt. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A Brainiac című műsorban foglalkoztak ezzel a kérdéssel, és arra jutottak, hogy ha a szaunában a forró kőre víz helyett alkoholt öntesz és azt szívod be (a vízgőz helyett), akkor egy idő után be fogsz rúgni.


Szóval igen, az alkohol inhalálásával is létrehozható ez az állapot. Más kérdés, hogy milyen dózis szükséges ehhez.

2014. okt. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ritkább esetben előfordulhat az, hogy az alkohol nem a szájüregen keresztül jut be szervezetbe, például ha alkoholgőzt inhalálnak. Ez a tüdő nagy felületének köszönhetően gyorsan fel tud szívódni, és mivel a tüdőből távozó kisvérköri vénák nem a májba vezetnek, a hatás sokkal erőteljesebben és hamarabb fog jelentkezni, valamint a méregtelenítés is csak lassabban tud lezajlani.


[link]

2014. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!