Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy gyógyszerész pontosan mit...

Egy gyógyszerész pontosan mit csinál egy gyógyszertárban?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, a gyógyszerészek nagy hányada gyógyszertárakban helyezkedik el. De aki a gyógyszert kiadja, nem gyógyszerész tudtommal, csak asszisztens.
2014. okt. 16. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak cuccok, (krém, orrcsepp), amiket ott állítanak elő.

Azokat tuti gyógyszerész csinálja. De sztem az eladók is lehetnek gyógyszerészek. Na meg akié a patika.


Egyébként még egy rakat dolgot lehet ilyen végzettséggel végezni.

2014. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ozmium42 ***** válasza:

Üdv!


Egy gyógyszerész gyakorlatilag mindent csinál, amit egy asszisztens is, csak annál még többet is.


Elkészíti a magisztrális gyógyszereket, de ezeket megcsinálja az asszisztens is.


Áll a pultnál, és adogatja ki a gyógyszereket, mint az asszisztens, de bizonyos gyógyszereket csak a gyógyszerész adhat ki. Kábítószereket például, és ezeket nagyon szigorúan könyvelni kell, ezt is a gyógyszerész végzi.


A patikában a gyógyszerészek közül az egyik a tulajdonos. Ebből következik sok dolog, például árurendelés, átvétel, leltározás, leselejtezés, szóval a készlet kezelése.


Jogi dolgok, marketing tevékenység, amiket még annyira nem látok át.


Gyógyszerész hallgató vagyok, dolgoztam már patikában, de nyilván csak besegítettem, és még nem nehezedett a vállamra a szakma teljes súlyával, és minden feladatkörével.

2014. okt. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ozmium42 ***** válasza:
Még egy fontos dolog: a gyógyszerészt az orvosi egyetemen képzik, olyan, mint az orvos, csak több kémia, kevesebb anatómia. Ebből adódóan hatékonyan részt vehet(ne) a beteggondozásban, tanácsot adhat(na), alapvetően jobban ismeri a gyógyszereket, mint az orvos, aki felírja. Büntetőjogi felelősséggel tartozik azért, hogy észrevegye a hibát az orvos receptjén. A gyógyszerész jól képzett egészségügyi szakember, az asszisztens pedig csak a piszkos munkában segít be úgymond. Ha jól tudom (bár nem vagyok biztos benne), vannak törekvések arra, hogy a gyógyszerésznek nagyobb szerepe legyen a megfelelő gyógyszer kiválasztásában, illetve a beteg által szedett gyógyszerek ellenőrzésében, és a (szak)orvos csak a betegséget diagnosztizálja, mert az ő szakmájának ez lenne igazán az a jellegzetessége, amire a gyógyszerész nem képes.
2014. okt. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, sokat segitettel!:)
2014. okt. 17. 01:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Már több éve működik Magyarországon is nagyobb klinikákon a klinikai gyógyszerészet. Szerintem ez a legjobb foglalkozás a gyógyszerészeten belül, azért mert kapcsolatot tartasz az egészségügyi dolgozókkal (ápoló, orvos, dietetikus stb.), a betegekkel, ugyanis te vagy a felelős azért, hogy ők a megfelelő gyógyszermennyiséget kapják a kezelés során.
2014. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!