Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gyógyszerész szeretnék lenni,...

Gyógyszerész szeretnék lenni, de a mate szak is érdekel a fizikával együtt. Hogyan lehetséges ezt kivitelezni? Gondolom sok matekos tárgy van a gytk-án is?

Figyelt kérdés
alkalmazott matematika, gyógyszerészet
2014. júl. 7. 23:22
1 2
 1/11 anonim válasza:

Őszintén szóval én azt mondanám, hogy próbálkozz be a vegyészmérnök képzéssel. (Én is oda járok, a BME-n)


Igazából a gytk-n kevesebb a matek mint a vegyészmérnökin, a kémia ugyan annyi, csak gytk-n több a biosz.


Fizika van vegyészmérnökin is. Első félévben ha jó voltál belőle gimiben akkor unatkozni fogsz, mert a nagy része ismétlés, de utána keményebb, egyetemi szintű a tananyag a második félévtől, de pl. nálunk már a második félévben jön a "vegyipari géptan" ami igazából fizika és eléggé nehéz.


Matekból mérnökin elég sok van, analízissel kezdesz amit viszel pár félévig és csinálhatod emelt szinten is.


Emellett a gyógyszerészettől se kellene elhajolnod mert van lehetőséged gyógyszervegyészi szakirányba menni.


Negatívum az lehet, hogy a mérnöki képzéssel jár pár közgazdasági tárgy is mint a mikro- makroökonómia, üzleti jog, menedzsment ilyesmi, de ezeken túl kell lenni, egy félévet vesznek igénybe és nekem felüdülés volt.


(Amúgy ha érdekelne a vegyészmérnöki, írj nyugodtan privit :) )

2014. júl. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Nézd meg, hogy a munkaerőpiacon milyen végzettséggel tudsz jobban fizető állásba kerülni (majd 5 év múlva). Ez legyen az irányadó. Magunk közt szólva, én még okos gyógyszerésszel nemigen találkoztam, mindegyik az a fajta volt, aki orvos szeretett volna lenni igazán, csak ahhoz kevés volt a képessége és tudása. Ők csak olyan helyen tudnak elhelyezkedni, ahol sok a gyógyszerész, mert itt is erősen érvényesül a szakmai lobbi összefogása. Az oktatás kifejezetten erre a misztifikált gyógyszerkiadási tevékenységre összpontosít. A BME biomérnökök elsősorban ipari téren tudnak elhelyezkedni, több matematikai felkészítést kapnak, de az általános tudásanyaguk meglehetősen merev műszaki nézetrendszerű, a biológiára jellemző "lágy" rendszerekkel sokszor bajuk van.
2014. júl. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Még mázli, hogy okos biomérnökkel találkoztál. Oda rakat pont kell. Mennyi is? 370? hahaha
2014. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja és hová megy az , akit gyógyszerészre nem vesznek fel vagy képtelen 2 emeltet bevállalni... hát biomérnök szakra....
2014. júl. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Remélem senki sem gondolja ezeket komolyan. Én azért mentem gyógyszerésznek, mert nem akartam orvos lenni. Elég lett volna az orvosira a pontom... De szeretem ezt a sztereotípiát. Aztán csodálkoznak mások, hogy az orvosisok és gyógyszerészek lenézik a mérnököket. Még szép, hogy le. Ezekután mégjobban le is fogom. :)
2014. júl. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Azért szerintem nem most kéne elkezdeni a mérnök-gógyszerész /orvos harcot, mert egyik oldal sem nyerhet.

- a 2013as felvételi eljárásban a BME biomérnökire 396 pont kellett, debrecenben az ÁOK-ra 395 --> több pont kellett egy biomérnöknek mint egy orvosnak, a gyógyszersznek pedig szintén debrecenben 369


Nem csak az a lényeg, hogy ki mit tanul, hanem az is, hogy hol.

Van gyenge biomérnöki szak is, de van erős is. Ugyan úgy gyógyszerészből.

2014. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Elfelejtettem.

Mielőtt valaki elkezdene kételkedni az előző hozzászólásomban leírt pontszámok valós létében, inkább megjelölöm a forrást. :)

[link]

2014. júl. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg azt is elfelejtetted, hogy biomérnökre nem a 2 emeltből jön össze ez a pont...mint a másik 2 esetben. és a kettő közel sem ugyanaz.....,
2014. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Igen, lehet, hogy elfelejtettem, de azt is hozzáteszem, hogy nekem is megvan a két emeltem (igen, biosz és kémia) ahogy a 160 felvett emberből kb. 100-nak (a BME-n). De a maradék nagyjából 60 ember ténye pedig nem változtat azon, hogy nem 370 pont kell biomérnökire (ahogy egy előttem szóló azt megállapította.)

Az orvos-mérnök lenézésről pedig nem tudok, pedig biomérnökként kezdtem és ÁOK-s lettem és soha nem tapasztaltam még olyat, hogy a mérnökökre rossz szót szólnának, lehet, hogy csak nem a megfelelő körökben mozgok, de itt (sajnos) a gyógyszerészek leszólása megy.

2014. júl. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem egy helyre járunk. Én gyógyszerésznek tanulok és ÁOK-osokat ismerek. Ezeket lehet te beképzeled magadnak:D
2014. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!