Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet matematikai-algeb...

Hogyan lehet matematikai-algebrai szerkesztettségű verseket alkotni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy Varecza László így alkotott.
2010. jan. 25. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, erre gondoltál-e, de ha megy az angol, itt olvashatsz erről egy keveset: [link]
2010. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tudok angolul, igazából az algebrához sem értek.


De valójában lehetséges, hogy matematikai-algebrai minták alapján legyenek versek alkotva?

És ha igen, akkor ez miben nyilvánul meg?

pl szótagszámban?

2010. jan. 25. 19:26
 3/11 anonim válasza:
100%

Az igazság az, hogy a költészet, mint az alkotó művészet legtöbb formája, visszavezethető matematikai alapokra, mivel a matematikai gondolkodás által felállított rendszer adja a logikus gondolkodás jóval bonyolultabb rendszerét. Ennek megfelelően egy költemény értelmezhető és visszavezethető matematikai-logikai alapokra, de én pl. nem próbálkoznék egy másodfokú egyenlet alapján verset írni :)

Saját véleményem az, hogy a vers érzelmek kifejezésére alkalmas, ennek megfelelően a logikát csak felszínesen, az érthetőség küszöbén maradva érinti. Amint tudjuk, a klasszikus irodalomban nagy hangsúlyt fektettek a szöveg ritmikusságára, és a szöveg/énekhang párhuzam ismételten bizonyítja, hogy minden versnek van matematikai alapja. Remélem, válaszom legalábbis kapcsolatban áll a kérdéseddel.


[link]

2010. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szegény Edgar Allen Poe kérdi, ki az a Varecza?
2010. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

19:54 - Kifejezetten érdekes a hozzászólásod. Monjuk nem lettem okosabb azzal kapcsolatban, hogy algebrai mintát versalkotásnál hogy lehet felhasználni, de valóban érdekes dolgokat világítottál meg.


Egyébként Varecza Lászlóról a youtube-n is láthatók feltételek. Állítólag egyetemi tanár volt, matematikát oktatott, volt egy algebrai felfedezése is, de nem fogadták el a bizonyítását, majd pedig az egyetemi állásától is megfosztották, és ezt pszichikailag nem tudta feldolgozni.

2010. jan. 25. 20:55
 6/11 A kérdező kommentje:
Természetesen felvételekről, és nem feltételekről van szó...
2010. jan. 25. 20:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Varecza László? Ő egy különös figura.

1. főiskolai docens volt a matematikából

2. magát Istennek képzeli (ő a Váci krisztus)

3. költő

4. régiségkereskedő

A szombathelyi vásárcsarnokban van az ószeres üzlete, és ott lehet kapni a versesköteteit is, van kb. ca. 100 db, párszáz forintos áron.

Na és ki nem állhatja a kommunistákat! (erről sokat ír a verseiben)

2010. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért rakod múlt időbe? Már nem alkot? Igaz, az egyik könycímében már halottnak nevezi magát, de ez nem szószerint értendő.
2010. jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mivel algebrát tanított, ezért neki könnyen mehet a matematikai verselés. De szerintem kérdezd meg tőle. (az elérhetősége nem titkos)
2010. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy alkot-e még, de az biztos, hogy alkotott. :)

Fogalmam sincs, mi van vele.

2010. jan. 26. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!