Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet olyan durrogó...

A legviccesebb kérdése:

Hogyan lehet olyan durrogó csomókat készíteni amit a sulis nyílt napokon szórnak a padlóra?

Figyelt kérdés
Remélem tudjátok, mire gondolok. Valamit a padlóra szórnak a kémia tanárok ami durrog ha rálépünk. Valami "iodozitcsomó"-nak hívják, de nem biztos hogy ez az ismertebb neve.

2014. nov. 8. 21:43
 1/3 Wadmalac ***** válasza:
Valami vörösfoszforos játék az. Már nem emlékszem pontosan, de olyasmi a lényeg, hogy a keverékből valami összetevő kiszárad és a maradó vörösfoszfor csattan el nyomásra.
2014. nov. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a kémia tanáromat, azt mondta jód-azid az anyag neve. Az azidok igen robbanékonyak, lehet benne igazság. De a foszforos is működhet
2014. nov. 21. 08:38
 3/3 Wadmalac ***** válasza:
Hát, most utánaolvasva lehet, hogy rosszul emlékeztem és erről van szó. Az megvolt, hogy az oldószer kiszáradásáig stabil, ezen a pontban egyezik az emlékeimmel, úgyhogy jó eséllyel simán összekevertem és ez az.
2014. nov. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!