Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van az a tengeri élőlény...

Van az a tengeri élőlény amelyik miután megtapadt a sziklán megeszi a saját agyát. Annak mi a magyar neve?

Figyelt kérdés

2014. nov. 15. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Hülyekagyló.
2014. nov. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Zsákállat.


Egy hal-szerű lárvaként kezdi az életét, majd miután talált egy megfelelő helyek, megtelepszik egy sziklán és idegrendszerét felemésztve tengeri rózsára hasonlító életet kezd el élni.

2014. nov. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
akkor ez más, mint a tengeri rózsa? Egyébként azt hittem tengeri tulipán
2014. nov. 15. 17:26
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez az angol sea squirts megfelelője, vagy csak egy spec fajtája? Ez egyébként előgerinchúros?
2014. nov. 15. 17:34
 5/16 A kérdező kommentje:
még valami: zsákállatnak van több fajtája, az összes megeszi az agyát?
2014. nov. 15. 17:36
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Igen, előgerinchúros, ezért is hasonlít a zsákállat lárvája egy halra, valószínűleg a zsákállatok ősei primitív, de egész életükben szabadon élő gerinctelen őshalak voltak.


Minden zsákállat megeszi az idegrendszerét, de több féle is van. Van egy tengeri ananász nevű, ami ehető, Dél-Koreában ínyencség.


A tengeri rózsa egy csalánozó, mint a medúza vagy a hydra.

2014. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Van erről a sajátagy evésről valami forrás is? Mert végigolvasgattam vagy 5 különböző weblapot a zsákállatokról, különböző fajaikról, de sehol nem írták, hogy megenné a saját agyát (eleve nincs is agyuk).
2014. nov. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szószerint eszi meg az agyát, hanem a zsákállat lárvája egy gerinchúros, aminek csőidegrendszere van, külön aggyal, gerincvelővel és erről leágazó idegekkel, ugyanolyan felépítésben, mint az emberé.


Azonban amikor felnőttkora elején letelepszik egy sziklára, akkor drámai változásokon megy át a teste, az egyik ilyen változás, hogy a teljes központi idegrendszere leáll és felszívódik a testében tápanyagként.

2014. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ezt olvastam én is, de ezt a folyamatot azért kissé erős úgy értékelni, hogy megeszi a saját agyát... Szerintem.
2014. nov. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Wadmalac ***** válasza:
Főleg, hogy ha xarok a körülmények, újra gerinchúrt növeszt és elúszkál.
2014. nov. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!