Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg képesek lehet erre a...

Tényleg képesek lehet erre a növények? Növények által kibocsátott, légi úton terjedő neurotoxin? Fák, bokrok és más növények az egymás közötti kommunikációra is képesek?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam az esemény című filmet és kiváncsi lennék mi igaz belőle,van-e bármiféle valóságalapja a filmnek?
2014. nov. 23. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Tényleg. Íme néhány példa:


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. nov. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, képesek, és én is láttam a filmet, szerintem egész jó, de az csak film.

A kommunikáció nem egyenlő az intelligens, tudatos gondolkodással. Erre természetesen nem képesek a növények. A növények (és a fejletlenebb állatok) kommunikációja nem több egyszerű, "mechanikus" folyamatnál.

2014. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gondolkodáshoz idegrendszer kell, de amit a kommunikációról mondtak, az igaz.
2014. nov. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a novenyelnek is van idegrendszerük.
2014. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

@4:


Valamilyen érzékelő-reagáló rendszerük biztosan van. Ha ez volna az "ideg"-rendszerük, akkor az milyen szerinted? Diffúz vagy központos?


#1 voltam.

2014. dec. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

érzékelő-reagáló.

hogy lenne képes egy élőlény idegrendszer nelkul érzékelni.

2014. dec. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#1-es:


A tropizmus micsoda?

2014. dec. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tms83,


Képzeld, a baktériumok is érzékelik a környzetet, és reagálnak rá, holott nincs idegrendszerük (sőt, ők maguk is csak egy sejtből állnak).


Érzékeléshez és reagáláshoz nem kell idegrendszer. Pl a Vénusz légycsapó is érzékeli a rászálló rovarokat, elektromos impulzus útján, még sincs benne idegrendszer.

2015. febr. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!