Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az univerzum tágul. Ha a...

Ha az univerzum tágul. Ha a nagy sebességnél gyorsul az idő. Akkor mi az univerzum tágulásátol örgeszünk (vagyis tellik az idő)?

Figyelt kérdés

Ugye ha valamivel nagy sebességet érünk el, a benne ülőknek az idő felgyorsul.

És ha az univerzum tágul akkor nekünk ettől a mozgástól tellik az idő? :D

És ha valaki elkezdene utazni az univerzum közepe felé olyan sebességel mind amilyennel tágul, akkor neki "meg álna az idő"? :D


2014. dec. 1. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

Honnan veszed azt a tévadésed, hogy " ha valamivel nagy sebességet érünk el, a benne ülőknek az idő felgyorsul."?

.

"És ha valaki elkezdene utazni az univerzum közepe felé olyan sebességel mind amilyennel tágul, akkor neki "meg álna az idő"?"

Ültél már autóban akkor, amikor szembeforgalom is volt?

Ha ugyanolyan sebességgel halad két tárgy egymással szemben, az egyikből a másik állni látszik?

2014. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Honnan veszed azt a tévadésed, hogy " ha valamivel nagy sebességet érünk el, a benne ülőknek az idő felgyorsul."? "

Hát ez nem tévedés. Ezt már nagyon sokszor láttam, és mondták. És én csak arra gondoltam hogyha ki egyenlitődne az univerzum tágulása és az alany sebessége visszafelé.

Pont mind a futó pad és a rajta futó. A pad az univerzum tágulásának a sebességével forog, és vele elentétbe fut az ember, és ha mi nézzük akkor ő nem mozog, vagyis nem változtat helyet, de mégis fut.


A gyors sebesség idő gyorsulást meg hanyagojjuk, majd a következő hozzászolló elmondja hogy igazam van. :)

2014. dec. 1. 20:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Először is: telik és nem tellik.

Másodszor: a részmondatok közé vesszőt teszünk és nem pontot.

Harmadszor: a SAJÁT időd soha, semmilyen körülmények között nem változik. Mindig csak a mások ideje változik.

Azt meg már milliószor leírtuk, hogy ha neked sikerülne fénysebességgel elindulnod - bármerre - akkor nem az időd állna meg, hanem a világ menne össze egy papírlappá, és egy pillanat múlva beleütköznél valamibe.

Az lehet, hogy itt a Földön ezalatt 100000 év telne el.

2014. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

>Ha a nagy sebességnél gyorsul az idő.

>Ugye ha valamivel nagy sebességet érünk el, a benne ülőknek az idő felgyorsul.

Nem. A te saját időd sosem változik, csak a hozzád képest mozgó objektumok ideje a tiedhez képest.


>Akkor mi az univerzum tágulásátol örgeszünk (vagyis tellik az idő)?

>És ha az univerzum tágul akkor nekünk ettől a mozgástól tellik az idő? :D

Nem. A kettőnek semmi köze egymáshoz.


>És ha valaki elkezdene utazni az univerzum közepe felé olyan sebességel mind amilyennel tágul, akkor neki "meg álna az idő"? :D

1. Az univerzumnak nincs "közepe".

2. Nem, mert ahogy feljebb is írtam, a te saját időd sosem változik.

2014. dec. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzá fűznék,hogy az univerzumba minden hol ugyan annyi az idő az más kérdés,hogy ha légsebességgel menyünk akkor akár én 12 évesen 25-30 ezer fényévet is utazhatunk mivel 1 fényév a megfigyelőnek 1 év nekem pedig az űrhajóban 1 nap telik el,de ha megörbitjuk az időt akkor energiát vagyis a híres Planck-energiát nézve kilehet számolni,hogy menyire sok energia képes egy térgörbülethez amit megkel tölteni negatív energiával majd még kettő fele lehet ezt is bontani egy a múlta a másik meg oda ahova ez a fekete lyuk elvisz 2 féle van egy nagyon nagy gyorsító ami akkora,mint a naprendszer vagy a napunk energiájából vonjuk ki,de előbb utóbb elkel menünk meg fog történi a nagy fagy és semmi se lesz ebbe az univerzumba,még mondhatnám,de elfáradt a kezem ja és amúgy nagyon sok energia kellet a univerzumunk tágulásához szóval nem tágult volna azaz nem lett volna akkora(bizonyos) energia akkor nem tágul és te se és én se léteznénk sőt senki se.Én eddig tudom,úgy hogy gyerek vagyok 12 éves!
2014. dec. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
#5: mivel 12 éves vagy, kedves és türelmes leszek: kérlek, próbálj meg írásjeleket használni, pontokat és vesszőket szépen, mert így nem érthető, amit írsz.
2014. dec. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egészen elképesztő, hogy olyan aki hallott már a Planck-energiáról és még gondolkodott is rajta, egy értelmes magyar mondatot nem tud leírni.
2014. dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Fúú hát anyit tudnák most ide irni hogy...

De csak annyit, ha nincs közepe akkor hogy tágul? honnan, merre? Kell egy kiinduló pontnak lenni-e és az lenne a közepe.

hanyagojjuk egy picitt a tágulással ellentétbe való utazást, és nézzük csak a mozgást (tágulást)

Azzal hogy tágul az univerzum mi és minden más is halad egy irányba, (nem kis sebességel). Én csak arra gondoltam hogy mivan ha ennek a mozgásnak köszönhetően tellik nekünk az idő!

Mert ha nagyobb sebességnél felgyorsul az idő, akkor akár a tágulás hatására is telhet az idő ilyen gyorsan ahogy mi is mérjük...

2014. dec. 2. 17:33
 9/11 anonim ***** válasza:

#5 vagyok

A világegyetem fejlődése:

Planck-időszak; 10-43 s-ig; nem vált szét a négy alapvető kölcsönhatás;

Inflációs fázis; 10-33 s és 10-30 s között fejeződött be; rendkívül nagy tágulás 1030 és 1050 közötti arányban;

Kvark-időszak; 10-7 s-ig; kvarkok, leptonok és fotonok léteznek;

Hadron-időszak; 10-4 s-ig; protonok, neutronok és antirészecskéik összeállnak a kvarkokból; ezenkívül a müonok, elektronok, pozitronok és a fotonok léteznek;

Lepton-időszak; 10 s-ig; elbomlanak a müonok, a pozitronok megsemmisülnek elektronnal találkozva (annihiláció);

Sugárzás-időszak; kb. 380 000 évig; H, He, Li jön létre;

Anyag-időszak; máig; az atommagok befogják az elektronokat, az anyag átláthatóvá válik, csillagok és galaxisok jönnek létre.Hubble törvény:v = H_0 \, D, ahol


v a távoli objektum távolodási sebessége

D a távoli objektum távolsága

H_0 a Hubble állandó. A Hubble űrtávcső 2009-es mérése szerint jelenlegi értéke: 74,2±3,6 km/s/Mpc

A jelenlegi fizikai modellünk szerint a világegyetem paramétereinek határértéke kb. 13,7 milliárd (1,37·1010) évvel ezelőtt egy gravitációs szingularitás, az idő és távolság mérése értelmetlen, a hőmérséklet és a nyomás pedig végtelen ebben a szingularitásban. Mivel jelenleg nincs modell az olyan rendszerekre, amelyben egyszerre kell figyelembe venni a gravitációt és a kvantumállapotot (nincs jól kezelhető kvantumgravitációs elmélet), a legkorábbi periódusnak a története jelenleg a fizika megoldatlan problémája.12/F

2014. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kell egy kiinduló pontnak lenni-e és az lenne a közepe."

Nem nyert.

Képzeld el, hogy egy lufi felszínén élsz, és csak azt látod. Hol van a közepe?

Sehol. Azt nem látod és nem tudsz odamenni.


"arra gondoltam hogy mivan ha ennek a mozgásnak köszönhetően tellik nekünk az idő!"

TELIK!!! Tanuld már meg, különben mindenki bunkónak néz!

Ez sajnos azért nem igaz, mert a SAJÁT időd soha és semmilyen körülmények között nem változik a mozgástól. Mindig csak a mások ideje változik!


"Mert ha nagyobb sebességnél felgyorsul az idő"

Lelassul, nem felgyorsul.

2014. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!