Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Továbbtanulás külföldön?

Továbbtanulás külföldön?

Figyelt kérdés
Pár ismerősöm külföldi egyetemeken tanult tovább. Én még itthon tanulok Bsc képzésen kertészmérnökként. A külföldi egyetemek politikája ha jól láttam az, hogy mindegy, hogy milyen Bsc-ről jöttél az a lényeg, hogy legyen egy Bsc diplomád. Ezek után kb bármelyik területen továbbtanulhatsz mert egyszer már bizonyítottad, hogy képes vagy lediplomázni. Teszem azt én itt kertészmérnök vagyok, de mondjuk szívesen végeznék valamilyen Msc természettudományi képzést, akkor van esélyem, hogy felvesznek? (Ellentétben az itthoni politikával, mert itt azért mégis csak maradt a régi berögződés, és nem annyira támogatják az "átjárogatást")

2014. dec. 2. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Hm, szerintem eléggé általánosítasz a kérdésedben. Mit nevezel külföldnek? Feltételezzük, hogy mondjuk Nyugat-Európáról és esetleg az USÁ-ról beszélsz (nyilván nem egy ázsiai országra gondoltál).


"A külföldi egyetemek politikája ha jól láttam az, hogy mindegy, hogy milyen Bsc-ről jöttél az a lényeg, hogy legyen egy Bsc diplomád. "


Ezt nem tudom, kitől hallottad, és nem is igazán értem. Nem hiszem, hogy egy klasszika-filológia bsc-vel mehetnél elméleti fizikára, mert egyszerűen nincsenek meg az alapok.


De szerintem a konkrét példádnál, amiről írtál, működhet a dolog, csak kérdés, hogy a "külföld" mit jelent.

2014. dec. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyugat-Európáról beszéltem, lehet általánosító volt a kérdésem, de a példa remélem azért valamennyire szemléltette, hogy mit is akarok kérdezni kb.
2014. dec. 4. 10:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Nalunk olyan feltetelek vannak altalaban, hogy a BSc-s targyaid anyaga nagyreszt fedje az altaluk meghatarozott BSc anyagat. Kerteszmernokivel biztos nem mehetnel fizikusnak.
2014. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Erre én is rájöttem. Ezért próbáltam utalni a külföldi helyzetre kérdésemben.
2014. dec. 7. 01:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Nalunk=Franciaorszag
2014. dec. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!