Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valós e ez amit tapasztalok?

Mondmeg miaz kérdése:

Valós e ez amit tapasztalok?

Figyelt kérdés

Az van, hogy ha nagyon elmélyülök akkor eltudom hagyni a testem, megtudom nézni magam kívűlről és a környezetet is nagyon kis tévedéssel és nem annyira részletesen, ilyenkor bármerre, szabadon eltudok menni és látom hogy mik vannak ott. Ezt az emlékeimmel is megtudom tenni.

Mivan ha átléptem az átlagos agyhasználat szintjét? Mi lesz ha tovább fejlesztem ezt, elérhetem Jézus Krisztus szintjét? (Értem: Jézus fel tudott támasztani embereket, gyógyítani gondolattal.. stb)



2014. dec. 14. 15:34
1 2
 11/17 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
90%
Vagy egy kezelésre gyere be hozzám!
2014. dec. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Roppant egyszerű:

1: felhívod Vassyt. Ő egy tudós, és ilyen kísérletekkel is foglalkozik.

2: elmész hozzá, elvégzed a kísérletet.

3: örülsz a sikernek.

2014. dec. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy már korábbi válaszoló is írta, agyad megjegyzi a körülötted lévő tárgyak helyzetét, majd te saját magadnak generálsz ebből egy olyan képet, mintha felülről látnád a dolgokat. Amiket meg nem láttál, azt agyad kipótolja olyan objektumokkal, amik belepasszolnak az adott környezetbe, így számodra már egy szinte teljes, és agyad számára egy elfogadható kép jelenik meg felülnézet-szerűen. Ez a jelenség, "képesség" fejleszthető is, minél többet gyakorlod, annál tisztábban, részletgazdagabban tudod megjeleníteni magad előtt ezt a külső képet, viszont agyad annál több mindent is pótol ki benne saját fantáziából (adatbázisból) ha még nem jártál az adott helyszínen vagy nem figyelted meg eléggé a környezeted, tehát valójában annál pontatlanabb is lesz a látott kép.


Nagyon egyszerű a dolog letesztelése: kérd meg egy ismerősödet, hogy egy számodra teljesen ismeretlen szobába vezessen be úgy, hogy be van kötve a szemed (de tényleg ne tudj kukucskálni, mert azzal leginkább csak magadat csapod be). Ez lehetőleg egy olyan szoba legyen, amelyben még sosem jártál az előtt. Ezután fektessen le a padlóra, és te mondd meg, hogy a szobában hol és milyen berendezési tárgyak vannak, azok milyen színűek, és milyen tárgyak vannak elhelyezve a tetejükön. Persze, még a szobába való bevezetésed előtt ismerősöd néhány tárgyat helyezzen el ezeken a bútordarabokon, lehetőleg elég vegyesen, tehát a bögrétől kezdve a kombináltfogón és a vonalzón keresztül a plüssmaciig és kóláskupakig bármit.


Így már észre fogod venni, hogy bármit is vélsz "látni", az nem valós kép, nem passzol a szobára ahová bevezettek, csak agyad talált ki különböző emlékképeidből összetákolt helyszínt, és próbálta meg az ismeretlen részeket ezekből az emlékekből kipótolni, a szoba képét emlékképekből összeállítani. Mivel számodra az egész szoba ismeretlen, így agyad az egész szobát emlékekből rakja össze, nem pedig a valóságot "látja", amíg nem veszed le a kendőt a szemedről.


Ez nem egy rossz képesség amúgy, csak légy vele tisztában hogy mitől van, mennyire pontos és milyen helyzetekben használható. Ne akarj természetfelettit látni a dologba, mert nincs benne semmi ilyesmi.

2014. dec. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
94%
Azt, hogy ez tiszta képzelgés = merő fantázia, vagy valós képesség, kísérletekkel lehetne vizsgálni. És kellene is. Sejtésem van...
2014. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
94%
Nos az alapkérdésre a válaszom, nem, szerintem egyáltalán nem valós, de ezt kísérletekkel ki lehetne vizsgálni!
2014. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Lucy című film.... Láttad???
2015. jan. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Jézus nem magától tudott dolgokat, hanem az Atya tett mindent. Az Atya utasításait követte és az Atya erejét adta át. Mindezt azért "tudta megtenni", mert 100 %-ig engedelmes volt.
2015. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!