Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem tudom megoldani az egyik...

Nem tudom megoldani az egyik kémia feladatot, mert teljesen belekavarodtam?

Figyelt kérdés

Szóval csoportosítani kell, hogy melyik 1): elem 2):vegyület 3):keverék

a)levegő b)csapvíz c)réz d)kénsav e)oxigén f)alumínium g)mészkő h)neon

Köszönöm előre is a segítséget!



2014. dec. 14. 17:13
 1/2 sadam87 ***** válasza:
100%

Az elemek olyan anyagi halmazok, amiben az összes atom rendszáma (protonszáma) egyforma. Ezek vannak felsorolva a periódusos rendszerben.

A vegyületet különböző rendszámú atomok alkotják (azaz több elem atomja alkotja), de ezek elsődleges kötéssel kapcsolódnak össze, ezért csak jelentős energiabefektetéssel (általában kémiai módszerekkel) választhatóak el. Jellemző rájuk, hogy bennük az alkotó elemek aránya állandó.

A keverékekben különböző rendszámú atomok vannak, de az egyes komponensek részecskéit csak másodlagos kötések tartják össze, emiatt egyszerű fizikai módszerekkel (desztilláció, átkristályosítás, szűrés) elválaszthatók. A komponensek aránya változó.

2014. dec. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Levegő: Keverék

Csapvíz: Keverék

Réz: Elem

Kénsav: Vegyület

Oxigén: Elem

Alumínium: Elem

Mészkő: Vegyület

Neon: elem

2014. dec. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!