Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a Hawking sugárzás?

Mi a Hawking sugárzás?

Figyelt kérdés

Már hallottam róla, de nem tudom pontosan

És még arra is kiváncsi lennék, hogy van benne olyasmi is, hogy 2 valami* keletkezik, egyidőben, egy helyen, és egyidőben, egy helyen semmisítik meg egymást, és ez olyan rövid ideig létezik, hogy nem válik a valóság részévé

*:erre a valamire lennék még kiváncsi, hogy mi ez?(anyag-anti anyag...)


2011. júl. 10. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. júl. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ezt nem láttam...majd elolvasom de most hiába olvasnám el nem álna rá az agyan...talán napszúrást kaptam...
2011. júl. 10. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Stephen Hawking által felfedezrett "sugárzás". A fekete lyukaknál zajlik. Az elmélet szerint bizonyos időközönként a fekete lyukak 1-1 részecskét "löknek ki" magukból, így képesek elpárologni. Ezt 2008-ban sikerült bebizonyítani, mikor a CERN-ben egy miniatűr fekete lyukat hoztak létre részecskékből, ami azonnal elpárolgott. Ha nem párolgott volna el, akkor a naprendszer valamennyi bolygója már nem létezne a Földdel együtt :)).


Ez a sugárzás a szuper masszív fekete lyukaknál olyan sokáig tart, hogy ha az ősrobbanás pillanatában kezdődött volna egy fekete lyuk párolgása, akkor sem lenne elég idős az univerzumunk soha, hogy elpárologjon( ha az univerzum gyorsuló növekedését tekintjük kataklizmának). úgy emlékszem 10 a hatvanadikon év kell, hogy elpárologjon (vagy 10 a századikon? már nem tudom)

2011. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
még szerencse, hogy elpárolgott
2011. júl. 13. 18:58
 5/6 Eronne válasza:
Mondjuk ez teged sok mindenben erint vagy te is ilyen hulk ize vagy gamma sugarzas minden kozre jatszik
2011. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 1Roberto1 válasza:
Ja vágod mák hogy elpárolgott : D
2011. dec. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!