Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tekintsük a Földet egy olyan...

Tekintsük a Földet egy olyan gömbnek, amelynek a központján átmenő körök kerülete 40 000 km?!

Figyelt kérdés

Megközelítőleg mekkora a Föld átmérője, sugara, térfogata, felszíne?

+ A Föld felszínének kb hány százalékát borítja víz, ha az összes vízfelület nagysága kb 3,4x100000000 négyzetkilométer.



2015. jan. 1. 18:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Egyébként ne a kérdezőt szidjátok már, gondolom így kapta a feladatot."


Számomra egy cseppet sem vígasztaló, hogy a feladatot adó tanár(?) hülyébb a kérdezőnél.

2015. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Én így kaptam a feladatot mindent szó szerint írtam le.

A problémám az az, hogy semmilyen kép nem volt a feladathoz így magát azt sem értettem, hogy középpontján átmenő körök.

Nézegettem képeket a neten, hogy vajon milyen körökre gondolhat de sok fajta lehetőség volt így nem tudtam dönteni és ekkor úgy határoztam, hogy ki írom ezt a kérdést ide, hogy hátha tud valaki segíteni.

Sok fajta választ kaptam és köszönöm is mindegyiket de egyikőtök sem írta ugyanazt mindenkinek különbözött a véleménye.

Szóval sajnos még mindig nem tudom milyen körökre gondol pl: egyenlítői, meridián, kezdőmeridián vagy egy olyanra amit a 10. válasz adó egy linkben elküldött.

Szóval köszönök minden választ.

Ha vannak még ötletek akkor jöhetnek.

2015. jan. 4. 13:05
 13/14 anonim ***** válasza:

nem kell ezt túlbonyolítani, a feladat a földet szabályos gömbnek tekinti és a sugáratát a 40000 km es kerületű kör adja meg ezzel kezded el a számolást és kész


kiszámolod a gömb térfogatát felszínét + egy % számítás a vízfelszínhez

2015. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igazából nincs sokféle megoldás, csak kettő lehetséges.


1. A 40.000 km kör az egyenlítői kör, tehát a gömb egy körének kerülete. Ekkor a valódi Föld méreteivel van dolgunk, ezért szerintem erre gondoltak a feladatban is.


2. Azokra a körökre gondoltak a 40.000 km-nél, amit a képen is linkeltem. Amiknek az átmérője a fele a gömb átmérőjének. De ekkor a valóságtól nagyobb Földet kapunk. De talán ezért is van ott, hogy "tekintsük ekkorának", mert igazából nem ekkora. Plusz a megfogalmazás szerint ez a helyes értelmezés.


Ha biztosra akarsz menni, akkor kiszámolod mindkét változatot. Erre az esetre mondják azt, hogy nem árt, ha a tanárnak több esze van, mint a diáknak.

2015. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!