Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy dolgot sokszor érzékelü...

Ha egy dolgot sokszor érzékelünk, miért vagyunk hajlamosak megutálni?

Figyelt kérdés
pl. egy dal túl sokszor megy a rádióban, egy film amit agyonreklámoznak stb.
2015. jan. 3. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igaz. A kedvenc dalaimat nem utálom.
2015. jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1: ha nagyon sokszor hallanád megutálnád :D nekem volt, hogy egy kedvencemet hallgattam végtelen loop-ba egész nap, és 2 nap után már utáltam :D aztán 1 hónappal később megint jó volt


Kérdező: feltételezem azért, mert az agy mindent raktároz...na most ha egy valamit nagyon sokszor raktározott, és már a zene megszólalásakor tudja, hogy mi fog következni, vagyis semmi újdonságot nem tud elraktározni belőle, akkor azt már unalmasnak találja, és az unalmasság váltja ki ezt az utálatot. Szerintem.


Akinek gyengébb a felfogóképessége (alkohol, drog, cigi, intelligencia hiány, stb-k miatt), az sose fog megutálni egy számot akkor sem, ha ugyanazt hallgatja örökké. Pl.: egyszerű house nóták. A belem kifordul tőlük, mert idegesít, hogy mindegyik ugyanaz, de a fentebb említett emberek csak annyit érzékelnek belőle, hogy: gciii de jó a basszuuuus áááá ...


Gondolj erre úgy, mint egy pohárra, aminek van egy kis lyuk az oldalán.

Öntöd bele a vizet, az oldalán meg lassan folyik ki. De egy idő után a pohár megtelik, és amíg nem folyik ki belőle víz a lyukon, addig nem tudsz bele tölteni, mert túlcsordul a poháron.

A fentebb említett emberek esetén a pohár oldalán lévő lyuk nagyobb, így hamarabb kifolyik a tartalom.


Ugyanígy van az agynál is. Ha az agy túltöltődik azzal a tartalommal, akkor nem akar többet befogadni belőle egészen addig, amíg valamilyen szinten el nem felejti.

2015. jan. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pl. a szexet képtelen vagyok megutálni.
2015. jan. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3. és ha börtönbe vonulnál 5 évre? :D Olyanok közé, akik ott vannak 10 éve és még 15-öt ott lesznek? Az is sex. Hidd el nem ízlene. :D
2015. jan. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ha számodra nincs különbség szex és nemi erőszak között, akkor szerintem sürgősen konzultálnod kéne egy szakorvossal.
2015. jan. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!