Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gyógyszerészeti van olyan...

A gyógyszerészeti van olyan nehéz mint az orvosi?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy időben az orvosi több, de mi van akkor ha a gyógyszerész is szakvizsgát tesz, vagy szubspecializációt? Az ő képzési ideje is megugrik legalább 10 évre...

2015. jan. 4. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég nehéz a gyógyszerész szak. Egy gyógyszerészhallgató.
2015. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én csak az orvosit próbáltam, szóval objektíven nem tudok nyilatkozni, csak a véleményemet leírni. Szerintem teljesen más a kettő, és talán értelme sincs nagyon összehasonlítani.

Nyilván az anatómiát vagy épp a klinikai tárgyakat egy orvosis sokkal részletesebben tanulja, mint egy gyógyszerészhallgató. De a gyógyszerészetin meg rengeteg a kémia, gondolom nehezebb a fizika is, mint orvosin. Nem beszélve a matekról, ami orvosin nincs is.

Teljesen egyénfüggő, hogy kinek mi megy jobban és könnyebben. Én pl. baromira utáltam a kémiát (ezért felvételiztem fizikával), valószínűleg elég nagy szenvedések árán tudnám csak elvégezni a gyógyszerészetit, míg az orvosi viszonylag könnyen ment, mert érdekel, tetszik, szeretem.

Amúgy se nagyon értem, hogy mi értelme ennek az "az én szakom nehezebb!" versengésnek:) Nem szabad csak azért elmenni mondjuk gyógyszerészetire orvosi helyett, mert az könnyebb/nehezebb. Arra kell menni, ami érdekel, amivel foglalkozni akarsz.

2015. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A kérdésed nem teljesen összefüggő! A nehézségi szintet nem években mérik, de nem szeretnék szőrszálhasogató lenni. Válaszolván szerintem van olyan nehéz, mint az orvosi, csak nagyon különböző! Míg az orvosi inkább elméleti, magolós Mo-on (SAJNOS), addig a gytk inkább gyakorlatias, sok labor és számolás van. És külön örülök az előttem válaszoló orvos(is)-nak, hogy értelmes választ adott, és nem úgy mint az orvostanhallgatók 99%-a lenézi a gyógyszerészetet, és a saját szakmáját, karát, titulálja a legnehezebbnek.

egy gytk-s hallgató

2015. jan. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!